Zabıtaya mevzuat eğitimi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği ve Doğu Anadolu Belediyeler Birliği (DAB-BİR) işbirliğiyle zabıtalara, mevzuat eğitimi verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Eğitim Şube Müdürü Sadettin Özyazıcı tarafından bölgedeki zabıta personeline verilen eğitime 140 zabıta memuru katıldı. Eğitim semineri sonrası zabıta memurlarına sertifika verildi.

Bir gün süren eğitim programında belediyecilik konusunda tecrübelerini memurlara anlatan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, şunları söyledi: “Yerel yönetimde en iyi memur görevini layıkıyla yerine getiren demektir. Zabıta teşkilatı genel düzen ve güveni korumakla görevli bir kolluk birimidir. Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız, aynı zamanda şehirle alakalı alınan karar ve yasaları da uygulayan bir kolluk gücüdür. Zabıta memurlarının her biri yerel yönetimi temsil eden kişilerdir. Bu nedenle üstlendiğiniz misyonu çok iyi benimseyerek kamu ve halk arasında iyi bir bağ kurmalısınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir