Zabıtalar, tarihi binada hizmet verecek

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na yeni hizmet binası yapıldı. Kombina Caddesi üzerinde bulunan, tarihi dokuya sahip 874 metrekare oturum alanı olan taş yapı, Zabıta Daire Başkanlığı hizmet binası olarak restore edildi.

Bina, çalışma ofisleri, toplantı odaları, arşiv, genel evrak odası, dinlenme odası, bay ve bayan mescidinden oluşuyor. Zabıta Daire Başkanlığı’na ait 350 metrekare kapalı garaj, 40 metrekare kapalı oto yıkama bölümü, 240 metrekare zabıta ekiplerince el konulan eşyaların konulduğu kapalı müsadere deposu da inşa edildi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Belediyemizin en önemli birimlerinden biri olan Zabıta Teşkilatımıza tarihi binamızı restore ederek yeni bir hizmet binası oluşturduk. Yeni hizmet binası; çalışma ofisleri, toplantı odaları, arşiv, genel evrak odası, dinlenme odası, bay ve bayan mescidi ve diğer birimlerden oluşuyor. Oluşturulan yeni hizmet binasıyla Zabıta Teşkilatımız yüksek kalite standartlarıyla vatandaşlarımıza daha güvenli ve yüksek memnuniyet ilkesiyle hizmet verecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir