YGS’ye girecek öğrenciler, sınav merkezlerine ücretsiz taşınacak

Erzurum’da Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrenciler, sınav merkezlerine ücretsiz taşınacak. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, sınava hazırlanan öğrencilere başarılar diledi.

Sekmen, şunları söyledi: “Şehrimizde bulunan 23 bin 749 öğrencimizin Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na rahat bir şekilde ulaşmaları için 12 Mart Pazar günü çocuklarımız sınav yerlerine ücretsiz olarak taşınacak. Büyükşehir Belediyemize ait olan otobüsler, özel halk otobüsleri ve minibüsler olmak üzere toplam 324 toplu taşıma aracımızda YGS’ye girecek olan öğrencilerimizden hiçbir ücret alınmayacak.

Çocuklarımız araç sürücülerine sınav belgelerini göstermeleri halinde söz konusu uygulamadan kolaylıkla yararlanabilecekler. Çocuklarımızın geleceğini ilgilendiren bu önemli sınavda herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için Büyükşehir Belediyemiz de gerekli tüm tedbirleri aldı. Özellikle Trafik Zabıta birimimiz klakson ve benzeri gürültü kirliliğine neden olabilecek kişi ve işyerleriyle ilgili sürekli devriye görevi yapıp denetimde bulunacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir