Yeşil Kartlılar, sevk işlemi olmadan üniversite hastanesinden faydalanacak

Atatürk Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü (Araştırma Hastanesi) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Sağlık Sigortası Birimi arasında yapılan Global Bütçe görüşmeleri tamamlanarak protokol imzalandı.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Albayrak ve SGK yetkilileri tarafından imzalan protokolle, bölgedeki Yeşil Kartlı hastalar herhangi bir sevk işlemi gerekmeden bütün sağlık hizmetlerinden Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nden faydalanabilecekler.

İmza töreninin ardından Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, “Yapılan anlaşmanın ülkemiz, bölgemiz ve üniversitemiz adına hayırlı olmasını ve bölgemiz insanının daha iyi sağlık hizmeti almasına vesile olmasını temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Öte yandan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile yönetimi, fakülte ve meslek yüksekokullarının ardından enstitüleri de ziyaret etti. Enstitü müdürleri ile bir araya gelen ve bilgiler alan Çomaklı, şunları söyledi: “Günümüzde yaşanan ekonomik, sosyal, bilimsel ve teknolojik gelişmeler yaşam şeklimizi önemli ölçüde değiştirdi. Özellikle bilimsel ve teknolojik gelişmelerin hayatımıza etkisi, günümüzde belki de geçmişte hiç olmadığı kadar açık bir biçimde görülmekte. Bütün bunlar dikkate alındığında ülkelerin eğitim ve öğretim programlarına ağırlık vermeleri bir gereklilik haline geldi. Bizde üniversite olarak, lisansüstü ve doktora programlarımızla gelişen çağa uyum sağlayacak bilim adamları yetiştiriyoruz.”

Erzurum’da görev yapan yargı mensuplarıyla da bir araya gelen Ömer Çomaklı, Atatürk Üniversitesi’nin adalet ve hukukun üstünlüğüne her zaman saygısı olduğunu belirterek kurumlar arasında yapılacak iş birliklerinin, hukuk alanında öğrenim gören öğrenciler için de faydalı olacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir