Yeni yılda terör saldırısıyla sarsıldık; 39 kişi hayatını kaybetti

Büyük ümit ve temennilerle 2017’ye merhaba dediğimiz saatlerde, yüreklerimiz, İstanbul’dan gelen terör saldırısıyla parçalandı. Hain terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetti, 69 kişi de yaralandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Atatürk Havalimanı’ndaki açıklaması şöyle:

Aldığımız bilgilere göre 39 insanımız hayatını kaybetti, 21’inin kimliği belli, 18’inin kimliğiyle ilgili tespit çalışmaları devam ediyor. Ölenlerin 15’i yabancı uyruklu 5’i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Kimliği belirlenemeyenlerle ilgili çalışmalar devam ediyor,

69 kişi hastanelerde tedavi görüyor. 4’ü ağır olarak bildirildi. Elbetteki bir terör saldırısıyla karşı karşıyayız. Milletin umutlarını tazelediği bir yılbaşı gününde, insanların korumasız olduğu bir yerde böyle insanların birşeyden habersiz olduğu anda insanlık dışı ve aşağılık bir saldırı.

Teröristi arama çalışmaları devam ediyor. Emniyetimiz gerekli operasyonları başlattı. Yakın bir zamanda ele geçeceğini ümit ediyoruz. İnşallah böyle bir terör saldırısı ile bir daha karşılaşmayız. Başımız sağolsun. Şu anda net bir değerlendirme yapmak doğru değil. Olay yerine geçeceğiz oradan da hastanede yaralıları ziyaret edeceğiz.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise olayın hemen ardından, şunları söyledi: Saat 01.15 sıralarında bir terörist uzun namlulu silahla önce kapı önünde bekleyen polis memurumuzu şehit ederek, sonra bir vatandaşımızı şehit ederek içeri girmesi sonucu maalesef içeride çok vahşice, acımasızca, orada sadece yılbaşını kutlamak ve eğlenmek üzere gelmiş masum insanların üzerine çok acımazca kurşun yağdırarak maalesef bugünkü olayı meydana getirmiştir.

Bu bir terör saldırısıdır. Şu ana kadar kadar yapılan tespitlere göre en az 35 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bunların bir tanesi polis memuru, yine en az 40 yaralımız hastanelerde tedavi altındadır. Konuyla ilgili detaylı araştırmalar yapılıyor. Arkadaşlar onun üzerinde çalışıyor. Bundan sonra daha detaylı açıklamalar sizlerle ayrıca paylaşılacaktır. Şu anda paylaşabileceğim kısaca bilgiler bunlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir