Yangın Yeri, 3 Hayat, Kız, Araf 2, Bekarlığa Feda, Kimsesiz Çocuk Remi, Süper Ayı

Merhaba!
2019 yılına “mısır&sinema bileti” tartışmaları ışığı altında girdik. Bu günlerde yeni torba yasa ile yapımcıların bu konudaki sorunlarının giderilecek gibi bir hava var.

Neyse, bu hafta 2 si yerli 8 yeni film gösterime girdi. Fimlerin detaylarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Hayat zaten oyun ve eğlenceden ibaret değil midir? Mutlu yıllar..

Haftanın Fragmanı
Lionsgate stüdyolarından aksiyon filmi “Liam Neeson”un oyunculuğunda olan “Cold Pursuit” filminin fragmanını izliyoruz.

Yangın YeriKız Araf 2: Cin Bebek Üç Hayat Maşa ile Koca Ayı: Yepyeni Maceralar Bekarlığa Feda Kimsesiz Çocuk Remi Süper Ayı

Yangın Yeri

Yangın Yeri Afiş - demlicay.net
Yangın Yeri Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Wildlife
Tür: Dram
Vizyon Tarihi: 4 Ocak 2019
Yapımı: 2018 – ABD
Süre: 104dk
Yönetmen: Paul Dano
Senaryo: Paul Dano, Zoe Kazan
Yapımcı: Oren Moverman, Ann Ruark

Yangın Yeri Film Konusu
Senaryosu ünlü oyuncular Paul Dano ve Zoe Kazan tarafından yazılan Yangın Yeri, aynı isme sahip olan 1990 tarihli Richard Ford romanına dayanıyor. Ailesi 1960’lı yıllarda Montana’ya taşınan 4 yaşındaki Joe’nun golf oyuncusu olan babası işsiz kalır. Annesi Jeanette ise başka bir erkekle ilişki yaşamaktadır. Joe ebeveynlerinin duygusal yıkımları arasında sıkışmıştır. Evlerine çok uzak olmayan ormanlık bir bölgede yangın çıktığında babası gönüllü olarak yangın söndürme ekibine katılır. Joe ise evde babasından boşalan yetişkin erkek rolünü devralarak ailesini bir arada tutmaya çalışacaktır.

Kız

Kız Afiş - demlicay.net
Kız Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Girl
Tür: Dram
Vizyon Tarihi: 4 Ocak 2019
Yapımı: 2018 – Belçika , Hollanda
Süre: 109dk
Yönetmen: Lukas Dhont
Senaryo: Lukas Dhont

Kız Film Konusu
Yönetmen Lukas Dhont Cannes Film Festivali’nde En İyi İlk Film dahil dört dalda ödül kazanan filmi, 2009’da Belçika’da bir gazetede okuduğu haberden yola çıkarak çekmiştir. Filmde profesyonel bir balerin olmak için çabalayan 15 yaşındaki trans birey Lara’nın hikâyesi anlatılıyor. Lara, çocukluğundan beri bir balerin olmayı hayal etmiştir. Yalnızca kadınların kabul edildiği bir bale okuluna girmeyi başardığında hayallerine çok yaklaştığını düşünür. Ancak bir yandan ergenliğin getirdiği bazı gelgitlerle başa çıkmaya çalışırken bir yandan da bale eğitimindeki zorlukları aşması gerekmektedir.

Araf 2: Cin Bebek

Araf 2 : Cin Bebek Afiş - demlicay.net
Araf 2 : Cin Bebek Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Araf 2
Tür: Korku
Vizyon Tarihi: 4 Ocak 2019
Yapımı: 2018 – Türkiye
Süre: 84dk
Yönetmen: Biray Dalkıran
Senaryo: Biray Dalkıran

Araf 2: Cin Bebek Doğuyor Film Konusu
2006 Yapımı: Araf’ın devamı filmi olan Araf 2’de birbirlerini çok seven ve mutlu bir evlilikleri olan Kübra ve Ahmet’in hikayesi anlatılıyor. Çiftin hayatı anlam veremedikleri olaylar nedeniyle kabusa döner. Doktor, Kübra’ya sara teşhisi koyarken mahallenin imamı Kübra’nın yaşadıklarını öğrenince genç kadına cin musallat olduğunu iddia eder. Ahmet bu olanlara mantıklı bir açıklama bulmaya çalışır ancak art arda yaşanan bazı kötü olaylar karşısında ne düşüneceğini bilemez. Önce Kübra’nın babaannesi ölür, ardından kilitli bir dolapta yok edilemeyen bir muska bulurlar. Kübra’nın durumu ise günden güne kötüleşmektedir. Kendisine musallat olan cin en acımasız cin kabilesi olan Cühenna Kabilesi’nin padişahıdır.

Üç Hayat

Üç Hayat Afiş - demlicay.net
Üç Hayat Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Se Rokh
Tür: Dram
Vizyon Tarihi: 4 Ocak 2019
Yapımı: 2018 – İran
Süre: 100dk
Yönetmen: Jafar Panahi
Senaryo: Jafar Panahi

Üç Hayat Film Konusu
Cannes Film Festivali’nde En İyi Senaryo ve Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ödüllerini kazanan Üç Hayat, İran Sineması’nın usta ismi Jafar Panahi’nin elinden çıkıyor. Film, sosyal medyanın İran’daki popülerliğinden yola çıkarak sanat dünyasının ve İran toplumunun huzursuzluğunu mercek altına yatırıyor. Panahi, İran-Türkiye sınırında, ailesinin memleketi olan Azerice konuşulan köylerde çektiği Üç Hayat’ta; oyunculuk yapmak istediği halde ailesi bunu yasakladığı için intihar eden bir kızın mesajını alan yönetmen rolünde kendini oynamaktadır. Genç kızın mesajını Instagram’da kendisine yollanan bir video üzerinden alan ünlü yönetmen, bu mesajı kızın istediği gibi ünlü film yıldızı Behnaz Jafari’ye iletir. Jafari ve Panahi, bu intihar videosunun bir şaka mı yoksa gerçekten ölen bir kızın son görüntüleri mi olduğunu anlayamaz. Genç kızın ailesini bulmak üzere yola çıkarlar.

Maşa ile Koca Ayı: Yepyeni Maceralar

Maşa ile Koca Ayı Yepyeni Maceralar Afiş - demlicay.net
Maşa ile Koca Ayı Yepyeni Maceralar Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Masha i Medved 3
Tür: Animasyon, Aile
Vizyon Tarihi: 4 Ocak 2019
Yapımı: 2019 – Rusya
Süre: 67dk
Yönetmen: Oleg Kuzovkov

Maşa ile Koca Ayı: Yepyeni Maceralar Konusu
Maşa isimli küçük bir kız çocuğu ile sirkten emekli Mişka adındaki bir ayının yaşadığı maceraları konu ediyor. Orijinalinde Rus folkloruna ait olan karakterler olan “Masha” ve “Ayı” adlı kahramanların maceralarının anlatıldığı çizgi dizi, televizyonda izlenme rekorları kırmasının ardından beyaz perdeye uyarlanmıştı. Oleg K’zovkov’un yönetmen koltuğunda oturduğu üçüncü devam halkasında yine birbirinden eğlenceli maceralar izleyenleri bekliyor.

Bekarlığa Feda

Bekarlığa Feda Afiş - demlicay.net
Bekarlığa Feda Afiş – demlicay.net
Tür: Komedi, Romantik, Gençlik
Vizyon Tarihi: 4 Ocak 2019
Yapımı: 2018 – Türkiye
Süre: 105dk
Yönetmen: Cem Sürücü
Senaryo: Ali Doğançay

Bekarlığa Feda Film Konusu
Burak, Mete ve Çağlar çok yakın arkadaşlardır. Birkaç yıl önce evlenen Burak’tan sonra şimdi sıra Çağlar’dadır. Çağlar, Gamze’ye sırılsıklam aşık olsa da, Gamze’nin babası Çağlar’ı kızına layık görmemektedir. Gamze’nin babası Timur Bey, onları ayırmak için düğünden bir gün önce gerçekleşecek olan bir bekarlığa veda partisi düzenler. Fakat ortalığın karışmasıyla plan bambaşka bir hal alacaktır.

Kimsesiz Çocuk Remi

Kimsesiz Çocuk Remi Afiş - demlicay.net
Kimsesiz Çocuk Remi Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Remi Nobody’s Boy
Tür: Aile, Dram
Vizyon Tarihi: 4 Ocak 2019
Yapımı: 2018 – Fransa
Süre: 95dk
Yönetmen: Antoine Blossier
Senaryo: Antoine Blossier

Kimsesiz Çocuk Film Konusu
Hector Malot’un aynı adlı kitabından uyarlanan filmde; 10 yaşındaki yetim Remi, iyi kalpli Madam Barberin tarafından büyütülmüştür. Fakat bir gün Madam Barberin’in paragöz kocası, kendisini para kazanmak için gizemli bir gezgin müzisyen olan Vitalis’e satar. Remi, Vitalis’in sadık köpeği Capi ve yaramaz maymunu Mister Joli-Coeu ile gösteriler yapmak üzere şehir şehir gezeceği bir maceraya başlar. Bu yeni birliktelik boyunca Vitalis’in yaşadığı zorlu hayatı öğrenir ve ekmeğini kazanmak için şarkı söylemeye başlar. Fransa’yı karış karış gezeceği bu yolculukta yeni insanlarla tanışacak, arkadaşlar edinecek ve en önemlisi kendisinin gerçekte kim olduğunu anlayacaktır.

Süper Ayı

Süper Ayı Afiş - demlicay.net
Süper Ayı Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Super Bear
Tür: Animasyon
Vizyon Tarihi: 4 Ocak 2019
Yapımı: 2019 – ABD
Süre: 85dk
Yönetmen: Wang Qi
Senaryo: Ding Wei

Süper Ayı Film Konusu
Baba ayı Dash, oğlu Zack ile birlikte vahşi doğada yaşamaktadır. Ancak küçük yavru bir gün çıktıkları bir gezinti esnasında kötü avcılar tarafından yakalanır ve karaborsada satılır. Baba Ayı, yavrusunu aramak için büyük şehre gitmek zorunda kalır. Oğlunu kurtarmak için bir casus köpek olan Hamilton’la birliği yapacaktır. Bu sırada Zack de bulunduğu yerdeki diğer hayvanlarla birlikte bir kaçış planı üzerinde çalışmaktadır. Baba oğul yeniden bir araya gelmeyi başarabilecek mi? “Süper Ayı”, yalnız bir baba ve casus bir hayvan arasındaki komik iş birliğini merkezine alarak, aile ve sevgi üzerine mizahi bir macera sunuyor.

Kaynak: sinemalar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir