Yakutiye Meclisi, binlik planları onaylayarak büyükşehire gönderdi

Yakutiye Belediyesi, Mart ayı Meclis Toplantısını Başkan Ali Korkut başkanlığında yaptı. Toplantıda, binlik planlar onaylanarak Büyükşehir Belediyesine gönderildi. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Büyükşehir Meclisi’nden geçen planların resmiyet kazanacağını ifade etti.

Yakutiye Belediye Başkan Yardımcısı Asım Ferhat Mergan ise şunları söyledi: “1. Kısım kararlar alınmış bitirilmiş ve Büyüşehir’e gönderilmişti. Yapılan çalışmalar son durumuyla ilgili meclise sunmak üzere komisyonumuzla görüştük. Komisyonumuzda bu şekliyle kabul etti. Fazla bir değişikliğimiz yok. Zaten şehrimizin ortası koruma amaçlı imar planına tabii. Büyükşehir tarafından kentsel dönüşüm alanı ilan edilen yerler var. Oralarda da herhangi bir tasarrufumuz bulunmuyor. İkinci kısım plan çalışmasında yapılaşmayla ilgili fazla değişiklik yok. Birkaç yerde ufak tefek rötuşlar yaptık. Eski plan neredeyse aynıyla çalışmamızda yer almaktadır.

Valiliğin istediği Kültür Merkezi çalışması var, onu planlara ekledik. Gazeteciler sitesinde, orası dönüşmemiş eski kalmış. Birde kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilmemiş bir alan. Burada düzenleme yapıldı. Alipaşa Mahallesinde büyük karmaşa vardı, yollarında sıkıntı vardı. Orayı düzenledik. Parselasyonları biraz büyüttük ve yollarını biraz genişleterek çekici bir hal vermeye çalıştık. Büyükşehirin yapmış olduğu planları, planların üzerine işledik. SSK’nın rant tesislerinin bulunduğu alanda düzenleme yapıldı. Bitişik nizam küçük parseller vardı. Oradaki parselasyonları büyüktük. Orada da en azından caddeye yakışır inşaat yapılsın diye oralarda da blok nizam işledik. Yaptığımız bütün uygulamalar bu kadar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir