WhatsApp’ın bilinmeyen 10 özelliği

WhatsApp üzerinde çalıştığı güncelleme kullanıma girdiğinde kullanıcıları ile daha önce paylaşmadığı bilgileri görünür hale getirecek.

Son güncellemesi ile tepki çeken ve geri adım atacağı düşünülen WhatsApp yeni bir güncelleme için kolları sıvadı. Son güncelleme ile gelen ‘durum özelliği’nden sonra Facebook’un bünyesinde bulunan uygulamanın beta’da test ettiği özellik sayesinde kullanıcılar listelerinde bulunan kişiler ile yaptıkları görüşmenin ne kadar yer kapladığını daha net bir şekilde görebilecek.

Sisteme entegre edilecek yeni göstergeler sayesinde kullanıcılar listelerindeki kişilerle ilgili yaptığı sohbetlerle ilgili daha fazla detaya ulaşabilecek. Şu an için Windows işletim sistemi için test edilen özelliğin tüm kullanıcılara geleceği tarih de henüz netlik kazanmış değil.

WhatsApp son zamanların en popüler mesajlaşma uygulaması. Peki WhatsApp’ın tüm özelliklerine hakim misiniz? Çoğu kullanıcının bilmediği 10 WhatsApp özelliği şunlar:

Eğer çift sim karta sahip bir cihaz kullanıyorsanız ve iki hattınız için de WhatsApp Messenger’ı kullanmak istiyorsanız, Google Play üzerinde yer almakta olan SwitchMe uygulamasını kullanabilirsiniz.

Eğer WhatsApp’ı ücretsiz olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız, öncelikle tüm verilerinizi yedekleyin, hesabınızı silin ve daha sonra yeni bir kullanıcıymış gibi WhatsApp’ı yeniden telefonunuza yükleyin.

Yanlışlıkla silinen WhatsApp mesajları için de benzer bir yol izleyebilirsiniz. Zira WhatsApp’ı silip yeniden yüklediğinizde uygulama size eski konuşmaları geri getirmeyi isteyip istemediğinizi soruyor.

Whatsapp’ı bilgisayarınızdan kullanmak için WhatsApp’ın resmi web sayfasındaki QR kodunu akıllı telefonunuza okutmanız yeterli.

Uygulamadaki otomatik video ve resim yükleme işlemine son vermek için yapılması gerekenler ise şöyle: Ayarlar sekmesinin içinde bulunan Sohbet Ayarları menüsüne girin Medyayı Otomatik İndir seçeneğine tıklayın ve buradan tüm seçenekleri ‘Yok’ olarak değiştirin.

‘Son Görülme Özelliği’ni kapatmak için Ayarlar / Hesap / Gizlilik sekmesine giriş yapın ve burada bulunan son görüntülenme seçeneğini kapatın.

WhatApp’ta bulunan numaranızı değiştirmek için Ayarlar / Hesap / Numarayı Değiştir sekmesine giriş sekmesine giriş yapmalısınız.

Grup mesajlarından gelen bildirimleri kapatmak için mesaj kutusunun içinde yer alan grup bilgileri sekmesinden gelen mesajları sessize alabilirsiniz.

Bir kişiyi sık kullanılanlara eklemek için o mesajın üzerine basılı tutun ve “Sohbet Kısayolu Ekle” seçeneğine tıklayın.

Şu an için sadece Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlarda kullanılabilen Whatsaid uygulamasını kullanarak sahte WhatsApp konuşmaları oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir