Vergi Haftası kutlanıyor

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, 28. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Seyfettin Azizoğlu ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla 1990 yılından bu yana Vergi Haftası kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, Vali Seyfettin Azizoğlu’nu ziyaret etti.

Her geçen yıl daha fazla vergi bilincine sahip kitlelerle buluştuklarını söyleyen Ergün, birçok sosyal etkinliklerin yanında, vergi kavramını kamuoyunun gündemine sunmaya çalıştıklarını ifade etti.

Vali Azizoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek vergi vermenin kutsal bir görev olduğunu, herkesin vergi verme yükümlülüğü olduğuna ve bu bilinçte hareket edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Başkan Mehmet Sekmen de “Vergi; devlet gelirlerini oluşturan ve etkileyen en önemli finansman kaynağıdır. Devletin kamu harcamalarının en temel kaynağını vergiler oluşturmaktadır. Vergiler, ekonominin sağlıklı işleyebilmesi için en önemli kamu geliri olarak kabul edilir. Bu nedenle ülkemiz ve şehrimizin gelişmesi için bizlere düşen görev; vergi bilincini vatandaşlarımıza anlatıp kalkınmanın vergiyle sağlanacağını sürekli ifade etmeliyiz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir