Vali Azizoğlu’ndan Buz Hokeyi Takımına moral ziyareti

Erzurum’da yapılan 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde, Türkiye ve Rusya Federasyonu buz hokeyi grup müsabakasında karşı karşıya gelmiş ve karşılaşma Rusya’nın 42-0’lık üstünlüğü ile sona ermişti. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Rusya’ya farklı skorla yenilen Erkekler Buz Hokeyi Türk Milli Takımına moral ziyaretinde bulundu.

Buz Hokeyi Arena Salonunda sporcularla bir araya gelen Azizoğlu, şunları söyledi: “Sakın moralinizi bozmayın. Sporda yenmek de var yenilmek de. Önemli olan bu tür maçlardan ders çıkarıp gelecekte aynı hatalara düşmemektir. Üzülmenizi gerektirecek herhangi bir durum yok. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da kazanmakta var kaybetmekte. Bizlerin yapacağı en önemli iş, sporcularımızın kaybettiği anda bile yanlarında olarak morallerini üst seviyede tutmaktır. Sizlerden isteğim sosyal medya üzerinden yapılan eleştirileri dikkate alarak moralinizi bozmayın.

Asıl mesele 34 ülkenin Türkiye’ye gelerek burada EYOF’un gerçekleştirilmesiydi. Bunu da sizler ile birlikte başardık. Karşılaşmada kötü bir sonuç almış olabiliriz ama bu hiç bir şeyin sonu demek değildir. Biz her şeye rağmen sizlerle gurur duyuyoruz. Hepiniz evinizden, ailenizden uzağa Erzurum’a spor için gelerek dünyanın en iyi takımlarından biri ile oynadınız. Skor istemediğimiz bir sonuç olsa da sizlerin maçta gösterdiği centilmenlik ve rakibinize karşı tam bir ev sahibine yakışır davranışlarınız çoğu sporcuya örnek oldu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir