Vali Azizoğlu’ndan basın çalışanlarına kutlama..

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 10 Ocak Basın Çalışanlar Günü’nü kutladı. Basın mesleğinde çalışanlarla çalıştıranların arasındaki ilişkilerin düzenlenmesine ilişkin ve aynı zamanda basın mensuplarına köklü ve çok önemli haklar getiren 212 sayılı Yasanın, yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 gününün 56 yıldan beri, Türkiye’de her yıl “Basın Çalışanları Günü” olarak kutlandığını dile getiren Azizoğlu, şunları söyledi:

Erzurum’da ve ülkemiz genelinde büyük özveriyle bazı bölgelerde ise canları pahasına görevlerini sürdüren basın çalışanlarının, bu anlamlı günlerinin 56. yıldönümünü içtenlikle kutluyorum.

Ülkemizin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan ilimize bu yıl yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 115 Bin turist gelmiştir. Bu sayı EYOF 2017’nin ilimizde yapılacak olmasıyla da kat ve kat artacaktır. Böylelikle başta kış turizmi sektörü olmak üzere diğer tüm sektörler başarıya ulaşacak, bunda da basın çalışanlarının çok önemli rolü ve katkılarının olacağını vurgulamak isterim.

Değerli basın mensuplarımızın, şimdiye kadar sağladıkları bu katkıların, bundan sonra da aynı duyarlılıkla vatan ve millet sevgisiyle aynı zamanda insan hak ve hürriyetlerine saygıyla devam edeceğine inanmaktayım. Bu duygularla, tüm basın çalışanlarının ’10 Ocak Basın Çalışanları Günü’nü içtenlikle kutluyor, sağlık, huzur, başarı ve mutluluklar temenni ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir