Vali Azizoğlu’ndan Avrupa Şampiyonu Ertürk’e altın

Avrupa Şampiyonu Milli Sporcu Murat Ertürk, memleketi Erzurum’da coşkulu bir törenle karşılandı. 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak 86 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor Kulübü’nün milli güreşçisi Murat Ertürk, Vali Seyfettin Azizoğlu’nu ziyaret etti. Vali Azizoğlu, şampiyon güreşçiyi altınla ödüllendirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Vali Yardımcısı Ayhan Terzi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin ve Gençlik Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Ertürk, şunları söyledi: “Avrupa şampiyonasında ilk turdan itibaren rakiplerimiz sıkıydı ancak ilk turda Polonyalı rakibimi, üçüncü turda ise Ukraynalı rakibimi yenerek finale çıktım. Finalde Macar rakibimi 55 saniyede yenerek şampiyon oldum. Bu kötü günlerde Avrupa’nın ortasında ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde İstiklal Marşımızı dinlettirdim. Bu başarı Türkiye’ye ve Erzurum’a hayırlı olsun. 12-13 yıldan beri bu sporu yapıyorum. 4 yıl önce Fikret hocamla beraber Erzurum’a transfer oldum. Fikret hocam beni çok iyi çalıştırdı. İnşallah hedefim dünya şampiyonu olarak Erzurum’a olimpiyat şampiyonluğunu getirmek.”

Vali Seyfettin Azizoğlu ise “Erzurum’da şampiyon bir güreşçinin çıkması bizler için gurur verici. Belediyemizin de geleneksel sporlara destek vermesi ayrıca takdire şayan bir durum. Büyükşehir Belediyemizin spor kulübünden yetişmiş bir sporcumuz bizim göğsümüzü Avrupa’da 86 kiloda şampiyon olarak kabarttı. Darısı diğer sporcularımızın başına. Bundan sonra elde edeceğimiz başarılarda sporcularımız kadar hocalarımızın da gayreti önemli. İnşallah onlarında gayretleri ile şehrimizde daha farklı branşlarda şampiyonlar göreceğiz. Erzurum’un karakterinde zaten şampiyonluk var. Bunu da özellikle son yıllarda kış sporları, güreş, atletizm ve uzak doğu gibi farklı dallarda elde edilen başarılardan görüyoruz. Bu başarıları taçlandıran son gelişme de Murat kardeşimizin Avrupa’da altın madalya kazanması. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir