Vali Azizoğlu: İsrafa ve kaçak elektriğe asla müsaade edemeyiz

‘Erzurum İli Yerel Yönetimler Buluşma Toplantısı’ yapıldı. Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığındaki toplantıda, ARAS EDAŞ’ın 2017 yılında Erzurum’da yapacağı yatırımlar görüşüldü.

ARAS EDAŞ, 2017 yılında Erzurum’da yapacağı yatırımları yerel yöneticilerle bir araya gelerek belirledi. Türkiye’de bir ilk niteliğinde olan toplantıya AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler, ARAS EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Cazibe Merkezleri Programı ile Erzurum’a yoğun bir yatırım talebinin olduğunu dile getiren Vali Azizoğlu, bu nedenle elektrik enerjisine duyulan ihtiyacında arttığını ifade etti. Azizoğlu, şunları söyledi:

“Organize sanayi bölgesine yoğun ilgi ve alaka var. En yakın sürede 2. Organize Sanayi bölgesinde 50’ye yakın fabrika kurulacak. Bu nedenle bölgenin elektrik enerjisini bir an önce vermek zorundayız. Planlamayı bu sene içerisinde yapabilirsek hükümetimizin başlattığı Cazibe Merkezleri programını da manasına ulaştırmış oluruz.

Enerjiyi doğru ve tasarruflu kullanmak hepimizin ortak görevidir. İsrafa ve kaçak elektriğe asla müsaade edemeyiz. Ülke enerjisinin israf edilerek veya kaçak kullanılarak çarçur edilmesi bu memlekete yapılacak en büyük kötülüklerden bir tanesidir. 2017 yılının planlaması yapılırken bu hususlar dikkate alınıp vatandaşımızın refah seviyesini de iyileştirecek şekilde yatırımların yapılması gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir