Vali Azizoğlu, anne ve babalardan çocuklarının eğitimleriyle ilgilenmelerini istedi

Erzurum’un Tortum ilçesinde, hayırsever iş adamı Niyazi Çakmakçı tarafından yaptırılan 16 derslikli okulun temeli atıldı. Toplamda 3 milyon 900 bin Türk Lirasına mal olan okul 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılında öğrencilere kapılarını açacak.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, hayırsever Çakmakçı ve oğullarına teşekkür etti. “Ailecek böylesine hayırlı ve güzel bir eğitim yuvası yaptılar.” diyen Azizoğlu, şunları söyledi:

“Çocuklarımızı geleceğe hazırlayacak olan öğretmenlerimiz ve anne, babalarıdır. O sebeple anne ile babalara önemli görev düşüyor. Çocuklarla ilgilensinler okuldaki eğitimlerine ilgi ve alakalı olsunlar. Okul aynı zamanda her gün, her hafta uğrayacakları bir yer olsun. Okuldan, öğretmenlerden uzak kalmasınlar. Bugün burada bu güzel eğitim yuvasının temelini attık. Bundan sonraki görev de öğretmenlerimize düşüyor. Onlarında gayretleri ile bu ülkenin kaderinde etki sahibi olacak kaderini değiştirecek, ülkenin önemli makam ve mevkilerine gelecek büyük ilim adamlarının bu temelini attığımız eğitim yuvasından çıkacak. Buna yürekten inanıyorum. Çünkü Tortum zeki, çalışkan insanların yurdudur. Bundan 10-15 sene sonra ülkenin iftihar edeceği çocuklar bu eğitim yuvalarından çıkacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir