Uluslararası Kar Film Festivali, “Darbe ve Demokrasi” temasıyla başlıyor

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından her yıl Mart ayında düzenlenen Uluslararası Kar Film Festivali başlıyor. 28-29-30 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak olan festival, film oylamalarının on-line olarak gerçekleştirildiği tek festival olma özelliğine sahip.

“Darbe ve Demokrasi” temasıyla başlayacak festival, Türkiye ve yurt dışındaki öğrenci ve akademisyenlerinin katılımlarıyla düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Bu yıl 13. kez düzenlenecek olan festivalde seminer, atölye çalışmaları, film gösterimleri, film yarışması, oyuncu ve yönetmen söyleşileri, farklı İletişim Fakültelerinden gelen akademisyenlerin yer alacağı oturum, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olan sektörde tecrübe sahibi isimlerin katılımlarının olacağı oturum, kokteyl, ödül töreni ve gala gecesi yer alacak.

Festival kapsamındaki etkinliklerin başında yer alan kısa film yarışmasında kurmaca, belgesel, animasyon, deneysel, kamu spotu ve afiş olmak üzere toplam 6 kategoride birinci, ikinci ve üçüncü olan filmler ödüllendirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir