1446 yolu trafiğe açma çalışmaları sürüyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, etkisini gittikçe artıran kar yağışıyla birlikte temizlik çalışmalarına başladı. Karla kaplı yolları ulaşıma açmak için çalışan kar timleri, kent merkezi ve kırsalda ulaşıma kapanan 1446 mahalle yolunu araç ve yaya trafiğine açmak için görev yapıyor. Çalışmalarda 400 personel karla etkin bir şekilde mücadele ediyor.

Büyükşehir’in Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Yol Yapım Şube Müdürlüğü’nde görevli 150 personel, ana ve ara arterler, cadde ve sokaklar ile araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgeleri kardan temizliyor. Kar temizleme çalışmalarında 14 kamyon, 7 tuzlama ve bıçaklı araç, 6 greyder, 5 kepçe, 4 mini loder, 3 eder, 1 kar savurma, 1 unimog olmak üzere toplam 41 araç kullanılıyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı diğer ekipler de 250 personelle köy statüsünden mahalleye dönüştürülen yerleşim yerlerindeki kapalı yolları ulaşıma açmak için elverişsiz hava şartlarıyla mücadele ediyor. Kırsalda gerçekleştirilen karla mücadele çalışmasında da 42 greyder, 20 kepçe, 9 dozer, 5 kar savurma aracı, 8 kar bıçaklı kamyon, 3 kar üstü araç olmak üzere toplam 87 araç kullanılıyor.

Yetkililer, vatandaşlardan zincirsiz ve kış lastikleri olmadan trafiğe çıkmamasını, toplu ulaşım araçlarını kullanmasını istedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir