Twitter da paranın sıcaklığına kapılabilir

Twitter, yakın gelecekte paralı olabileceğinin sinyalini verdi. Facebook tarafından satın alınan uluslararası mikro-blog sitesi, Twitter şirketleri ve profesyonel kullancıları hedef alacak premium üyelik seçeneğini değerlendirdiğini belirten e-mail attı.

İşletmelerden ve internet profesyonellerinden oluşan bu gruba atılan mail’de Twitter, premium özellik seçeneği tartışmak istediğini belirtti. Özel bir grubun hizmetine sunulacak premium seçenekte Tweetdeck’in geliştirilmiş bir versiyonunun olacağı kaydedildi.

Profesyonel kullanımı kolaylaştıracak ürünler sunan bu paralı sistemin ne zaman ve nasıl hayata geçirileceğine ilişkin bilgi verilmedi. Ancak şirket yaptığı açıklamada, sürekli kullanıcı anketleri yaptıklarını belirtti.

Twitter, “Planladığımuz premium seçenek kullanıcılara daha rahat bir izleme, post paylaşma ve trend kullanımı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Twitter’ın kurucularından Biz Stone 2009 yılında şirketin paralı üyelik seçeneğini düşündüğünü açıklamıştı. Şirket bu amaçla ürün yöneticisi de işe almıştı ancak bu proje hayata geçmedi. Biz Stone ise 2011 yılında şirketten ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir