Türkülerimiz, “Saz İle Söz İle” ekranlarımıza geliyor

Sesimiz, soluğumuz, nefesimizdir türküler. Anadolu’dan kopan duygu fırtınasıdır. Bağlamada dile gelir duygular. Sazın her teline dokunuş, yüreklerde hüznü ve coşkuyu dalgalandırır. TRT Müzik, türkülerin sıcaklığını yeni yayın döneminde ekranlara taşımaya hazırlanıyor.

Halk Müziğinin nerede ise dışlandığı bir dönemde, pop veya güncel müzik yerine zor olanı seçen isim Ekrem Arpak. Bu duruşu ile de büyük takdir gören Arpak, Demli Çay tadında bir programla, ‘SAZ İLE SÖZ İLE’ ekranlarımıza konuk olacak..

‘SAZ İLE SÖZ İLE’ programının sunuculuğunu ve solistliğini yapan Arpak Kardeşler Müzik Grubundan Ekrem Arpak.

Şubat ayının başında ekranlarda olması beklenen programda, müzik, televizyon, sinema, edebiyat, siyaset ve spor dünyasından konuklar olacak. Müzik ve sohbetin içiçe olacağı programla ilgili konuşan Ekrem Arpak, konuklar hakkında bilgi vermese de türkülerin sıcak ikliminde bizleri gezdireceği müjdesini verdi. 

Halk müziğine katkıları sebebiyle TRT ve TRT Müziğin yöneticilerine teşekkür eden Arpak, bu program ile türküleri yeniden ayağa kaldırmayı amaçladıklarını vurguladı. Dostluk, kardeşlik, vefa, arkadaşlık, birlik beraberlik gibi değerlerle harmanlayıp izleyiciye özledikleri halk müziğini vermeye çalışacaklarını anlatan Arpak, şunları söyledi:

“40 kişiden fazla dev bir ekip ile gece gündüz çok çalıştık. İzleyiciyi, klasik programların akışına esir etmeden konuklarımız ile hayatı, müziği, güncel yaşamı canlı konser tadında sunma gayreti ile sevecekleri bir program için büyük emekler veriyoruz. TRT Müzik izleyicilerinin bu programı çok seveceğine inanıyorum.

Yönetmenim Gökhan Ateştürk başta olmak üzere yapımcım Mehmet Arpak, Genel Koordinatörüm Derya Arpak, Yürütücü Yapımcımız Derya Yıldırım, Orkestra İstanbul’un çok değerli Şefi Turgay Yılmaz ve tüm teknik ekibe sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

İlk Program Pazartesi.. 

“Saz İle Söz İle” programı, bu pazartesi ilk bölümü ile ekrana gelecek. Programın konukları ise televizyon dünyasının sevilen isimlerinden Gazeteci-yazar, showmen Mesut Yar ve son dönemde büyük çıkış yakalayan pop müziğin önemli isimlerinden Aliye Mutlu. Ekrem Arpak ve Aliye Mutlu’nun canlı performansları ile temposu bir an düşmeyen programın ilk bölümüne damga vuran anlar ise Ekrem Arpak ve Mesut Yar’ın derin dostlukları ve bu dostluk ekseninde karşılıklı tatlı atışmaları olacak.

Ekrem Arpak Kimdir?..

1974 yılında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi İlleri köyünde dünyaya geldi. İlk ve ortaokul öğrenimini Ceylanpınar ilçesınde görürken tiyatral ve müzık çalışmalarına başladı.

Tıpkı kardeşı Mehmet Arpak gibi 1993 yılında ailevi sebeplerden dolayı İstanbul’a yerleşen Arpak, Güneydoğu bölgesınde henüz 15 yaşında sevilmeye başlanan yöresel bir solist olarak dikkatleri çekti.

Özel nedenlerden müziğe ara veren Arpak, ilk tv film deneyimini, yapımcılığını Faruk Aksoy’un üstlendiği ‘Başbelası’ adlı sinema fılmi ile yaşadıktan sonra bir çok sinema ve dizi film projelerınde gerek prodüksiyon gerek oyuncu olarak yer aldı.

Arpak, bu süreçte 2009 yılında siyahbeyaz yayınevinden çıkan ‘Yedi Renk Masalları’ adlı öykü kitabı çalışmasıyla aynı zamanda yazarlık alanına da adım attı. Arpak kardeşler adıyla projelendirilmesi öngörülen sinema filmi senaryosunu da yapmakta. Kardeşi Mehmet Arpak ile beraber yaptıkları ilk albüm çalışmasında beste ve güftelerıyle aynı zamanda solist olarak imza attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir