Türkiye onu bir fotoğrafla tanıdı!..

Türkiye onu bir fotoğrafla tanıdı. Hamdu Sena’dan bahsediyoruz. Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı Yağcılar köyünde doğum yapan keçiyi sırtına alan Hamdu Sena, keçi yavrusunu ise ‘Tomi’ adını verdikleri köpeğinin sırtına bağladığı okul çantasına koyarak dik yamaçta taşıyordu.

Bu kareyi ölümsüzleştiren ise ağabeyi Ali Rahman oldu. Çektiği fotoğraf paylaşılınca, 11 yaşındaki Hamdu Sena Bilgin, sosyal medyanın gündemi oldu. Hayvanları çok sevdiğini dile getiren Bilgin, herkesin hayvanları sevmesini ve onlara kötü davranılmamasını istiyor.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Bilgin, Ortaokul 1. sınıf öğrencisi. Tatil dönemlerinde keçileri otlatmada ailesine yardımcı olduğunu dile getiren Bilgin, olayı şöyle anlatıyor: “O gün ağabeyimle keçileri otlatmaya çıkarmıştık ve aniden kar yağdı. Bir süre sonra keçilerden birinin doğum yaptığını gördük. Keçileri ahıra getirdik. Daha sonra okul çantalarımızı alıp doğan keçinin yanına gittik. Doğum yapan keçiyi bir çantaya, yeni doğan keçiyi de diğer çantaya koyduk. Keçiyi sırtıma aldım, diğerini de köpeğin sırtına bağladık ve eve doğru gittik. Bu anı ölümsüzleştirmek için ağabeyim fotoğraf çekti. Fotoğrafın sosyal medyada görülmesinin ardından birçok arayan, soran oldu. Güzel tepkiler aldık. Ben hayvanları çok seviyorum. Herkesin de hayvanları sevmesini ve kötü davranmamasını istiyorum.

Ağabey Ali Rahman Bilgin ise “Bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektim ve sosyal medyada paylaştım. Büyük ilgi gördü, benim çok hoşuma gitti.” ifadelerini kullanıyor.

Hayvancılıkla uğraştıklarını dile getiren baba Atilla Bilgin de kızının hayvanlara büyük sempatisi olduğunu belirterek “Ben konunun bu kadar büyüdüğünü, olaydan bir iki gün sonra gördüm.” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir