Titanic Filmi, Erzurum’ca seslendirilirse..

Titanic, James Cameron’ın yönetmenlik, senaristlik, ortak yapımcılık ve ortak kurgu yönetmenliğini yaptığı, 1997 yılı Amerikan yapımı, epik-romantik bir film. RMS Titanic’in batışı üzerine kurgulanan filmin başrollerini geminin felaketle sonuçlanan ilk seyahati sırasında aşık olan farklı toplumsal sınıflara mensup iki genci canlandıran Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet paylaşıyor.

Size sunduğumuz bu görüntü de Titanic’ten alınma. Yalnız bir farkla, seslendirmesi Erzurum versiyonu. Denizi olmayan Erzurum’da yaşayan birinin duygularını ifade eden bu seslendirme, komik ötesi.. Deniz dahi görmeyen bir Erzurumlu’nun okyanus karşısındaki şaşkınlığı, çok iyi dile getirilmiş.

Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet de Erzurum’ca iyi konuşuyor. İzleyin, siz de hak vereceksiniz…

Titanic Filmi, 19 Aralık 1997 tarihinde sinemalara girmesinin ardından ticari ve eleştirel alanda başarı elde etti. On dört dalda Akademi Ödülü’ne aday gösterildi ve En İyi Film ile En İyi Yönetmen dalları da dahil olmak üzere 11 dalda kazandı. Dünya çapında iki milyar doların üzerinde gişe hasılatı yapan film, bir milyar doları geçen ilk filmdi ve 2009 yılında yine Cameron’ın bir filmi olan Avatar tarafından geçilene kadar olan on iki yıl boyunca gişe hasılatı rekorunu elinde bulundurdu. 4 Nisan 2012 tarihinde filmin üç boyutlu bir versiyonu da trajedinin yüzüncü yılını anmak amacıyla sinemalara girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir