Şampiyonlar Ligi’ndeki en iyi Türk takımı!..

UEFA’nın internet sitesinde, Şampiyonlar Ligi’nde tüm zamanların en fazla puan toplayan 25 takımı açıklandı. İspanya’nın Real Madrid takımı, puan tablosunda zirvenin sahibi olurken; Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde tüm zamanların puan tablosunda ilk 25’e giren tek Türk takımı oldu. Listede Fenerbahçe 47’nci, Beşiktaş 50’nci, Trabzonspor 92’nci, Bursaspor ise 129’uncu sırada bulunuyor.

İspanya’nın Real Madrid takımı, puan tablosunda zirvenin sahibi oldu. Real Madrid, 21 kez katıldığı ligde 319 puanla rakiplerini geride bıraktı. Madrid ekibinin en yakın takipçisi bir diğer İspanyol ekibi Barcelona da 21 kez mücadele ettiği turnuvada 314 puan topladı. Listenin üçüncü sırasında ise 20 defa boy gösterdiği Şampiyonlar Ligi’nde 284 puan elde eden Alman temsilcisi Bayern Münih yer aldı.

Galatasaray, 14 kez katıldığı turnuvada, 80 puan toplayarak listede İngiltere’den Manchester City, İtalya’dan Roma ve Napoli gibi takımları geride bırakarak 23. sırada yer aldı. Şampiyonlar Ligi’nde 104 maçta 27 galibiyet, 26 beraberlik, 51 mağlubiyetlik karneye sahip sarı-kırmızılılar, bu karşılaşmalarda 106 gol atıp, kalesinde 175 gol gördü.

UEFA - İlk 25 Takım Liste - demlicay.net
UEFA – İlk 25 Takım Liste – demlicay.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir