Sağlık Bakanı ile Kalkınma Bakanı Erzurum’da

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yeni binasının açılışı ve bir dizi temasta bulunmak üzere Erzurum’a geldi. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret eden Akdağ ve Elvan, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kalkınma Bakanı Elvan, yatırım bütçesi kullanımında Türkiye birincisi olan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Büyükşehir’in yatırım ve projelerini anlatan Sekmen, şunları söyledi: “Erzurum’da, Büyükşehir Belediyesi olarak başta altyapı olmak üzere büyük bir kalkınma hamlesini yürütüyoruz. Hem il merkezimizde hem de ilçelerimizdeki 500 noktada aynı anda yapılan bu çalışmalarla ilimizin problemlerini en asgari seviyeye çekerek rüya şehir Erzurum’u inşa ve ihya ediyoruz. Şehrimizde medeniyet tasavvuru ve tarihi dokuyu korumaya yönelik kentsel dönüşüm çalışmalarımız hızla devam ediyor. İktisadi, sosyal ve kültürel alanlarda yapılan değişim ve dönüşümü Erzurum bütün hücrelerinde hissediyor. Kalkınma Bakanlığımızın da desteklediği Kültür Yolu Projesi’nin ikinci etabı sürüyor. Erzurum, bölgesinde her alanda gelişmiş bir kent olma hüviyetine emin adımlarla ilerliyor.”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin ise Kültür Yolu Projesi ile ilgili şehirde yapılan çalışmaları anlattı. Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında çalışmaların gerçekleştiği alanın 6 bin yıldır şehrin merkezi olduğunu dile getiren Keskin, Kültür Yolu Projesi’nde ciddi adımların atıldığını belirtti.

Keskin, projede şimdiye kadar hayata geçirilen yatırımlarla ilgili bakanlara brifing verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir