Saat deyip geçmeyin!..

Kara Şimşek, 1982-1986 yılları arasında ABD’de yayınlanan ve Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesinde de gösterilerek popüler olmuş efsanevi televizyon dizisi. Dizide kendi kendine hareket edebilen, konuşabilen yapay zekalı otomobil KITT ile Michael Knight’in, saat yoluyla iletişim kurmaları herkesin hayranlıkla izlediği sahnelerdendi.

O günün teknolojisinde pek hayal edilemeyecek bir durumdu. Hele Türkiye için ütopya dahi denebilirdi. Fakat günümüz teknolojisinde Michael Knight’in saati, çocuk oyuncağı kalıyor.

Telefon rehberinden, sağlık danışmanına, hemen hemen hayatın her alanında bir yardımcı olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı türden saatler, uluslararası ajansların haberlerini dahi anında bildiriyor…

Saatler artık sadece zaman dilimini göstermiyor, akıllı-bilgisayar özelliğiyle hayatın ayrılmaz bir parçası. Şimdikilerin görünüşleri belki saat olabilir ama fonksiyonları saat ötesi.. Fiyatlarını ise ne siz sorun ne de biz söyleyelim…

Sizi şimdi 5 adet  giyilebilir teknoloji ürünü saatle baş başa bırakıyoruz:

 

Samsung Gear S3Moto 360Huawei WatchASUS ZenwatchLG Urbane Watch
Samsung Gear S3

Samsung Gear S3 - demlicay.net
Samsung Gear S3 – demlicay.net

Gelişmiş tüm özelliklerin yer aldığı gerçek bir kaliteli saat estetiğine sahip olan Samsung Gear S3 bir saatten fazlası. Kullanım arayüzü çok basit olan Gear S3 için telefona ihtiyaç duymadan şarj etmeye günlerce kullanılabiliyor.  

Moto 360

Motorola 360 - demlicay.net
Motorola 360 – demlicay.net

Moto 360, dört gigabayt gibi büyük bir depolama alanı imkanı sunuyor. Saat ince ve zarif olduğundan daha etkileyici bir görünümü öne çıkıyor 

Huawei Watch

Huawei Watch - demlicay.net
Huawei Watch – demlicay.net

Piyasadaki en iyi görünümlü saatlerden biridir. İnce işçilik hissi veren ağır bir ağırlığa sahiptir. Bununla birlikte, işletim sistemi halen devam etmekte olan bir iş gibi hissediyor ve nihai bir üründür.

ASUS Zenwatch

Asus ZenWatch - demlicay.net
Asus ZenWatch – demlicay.net

Diğerlerine göre ekonomik fiyata harika görünümlü bir akıllı saattir. İki günlük pil ömrüne sahip olan Zenwatch, maliyet açısından iyi özelliklere sahiptir.

LG Urbane Watch

lg watch urbane - demlicay.net
LG Urbane Watch – demlicay.net

LG elektronik cihazları denince akla belki ilk önce TV veya telefon gelebilir. Fakat LG akıllı saatler de ürün gamında yer alıyor. İşte karşınızda Urbane Watch.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir