Roma, Yılbaşı Sürprizi, Aşk Bu mu?, Donbass, Bana Bir Soygun Yaz 2, Örümcek Adam

Roma, Yılbaşı Sürprizi, Aşk Bu mu?, Donbass, Bana Bir Soygun Yaz 2, Örümcek Adam

Merhaba!..
Erzurum’da kışın kendisini iyice hissettirdiği bu Aralık ayının 14 ünde gösterime 2 si yerli 6 yeni film girdi.

Haftanın Fragmanı
Bu hafta sizlere 1 Mart 2019 da gösterime girmesi planlanan Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği “Mucize 2 Aşk” fragmanı..
https://www.youtube.com/watch?v=Z1BCujX3pw8

 

Filmlerin Detayları

Örümcek-Adam: Örümcek EvrenindeDonbassBana Bir Soygun Yaz 2Aşk Bu mu?Yılbaşı SürpriziRoma

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde

Orijinal İsmi: Spider-Man: Into the Spider-Verse

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde Film Afişi - demlicay.net
Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde Film Afişi – demlicay.net

Tür: Animasyon
Vizyon Tarihi : 14 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – ABD
Yönetmen: Peter Ramsey, Bob Persichetti
Seslendirenler: Nicolas Cage, Liev Schreiber, Hailee Steinfeld, Luna Lauren Vélez, Jake Johnson
Senaryo: Phil Lord, Christopher Miller
Yapımcı: Christopher Miller, Phil Lord

Örümcek Adam Film Konusu
Şehirdeki süper güçlere sahip tek ağ atan kahraman olan Brooklyn’li genç Miles Morales, günün birinde uzun zaman önce hayatını kaybettiği bilinen Peter Parker ile karşılaşır. Farklı bir boyutta hayatına devam eden Peter Parker’ın kendi boyutundan çıkıp da Miles’ın yaşadığı boyutta ortaya çıkışı bile fazlasıyla şok ediciyken, Miles Parker’ın yalnız olmadığını öğrenir. Evrende pek çok evren ve pek çok Örümcek-Adam vardır. Bu birçok “alternatif” süper güçlü kahraman Miles’ı bulduğunda, tüm boyutların büyük tehlikede olduğu ortaya çıkar. Alternatif süper kahramanlar bir an önce kendi boyutlarına geri dönmek zorundadır ancak onları bu evrene toplayan gizli bir güç mevcuttur. Miles her şey için geç olmadan alternatif evrenlerden gelen bu süper kahramanlarla güçlerini birleştirmeli ve dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye atılmalıdır. Bu süreçte bütün süper kahramanların birbirinden öğrenecekleri şeyler vardır…

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde, Marvel evreninin sevilen süper kahramanını bir kez daha beyaz perdeye taşıyan bir animasyon yapımı. Yönetmen koltuğunda Bob Persichetti, Peter Ramsey ve Rodney Rothman’ın oturduğu animasyon yapımın orijinal seslendirme kadrosunda ise Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld, Nicolas Cage ve Liev Schreiber gibi isimler yer alıyor.

Donbass

Donbass Film Afişi - demlicay.net
Donbass Film Afişi – demlicay.net

Tür: Dram
Vizyon Tarihi : 14 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – Almanya, Ukrayna, Fransa, Hollanda, Romanya
Süre 110dk
Yönetmen: Sergei Loznitsa
Senaryo: Sergei Loznitsa

Donbass Film Konusu
Donbass, Doğu Ukrayna’nın Donbass bölgesinde yaşanan savaşı konu ediyor. Ayrılıkçı çeteler tarafından öldürülen kitleler, silahlı çatılmalar ve soygunların baş gösterdiği Donbass’da savaş barış olarak adlandırılırken, propaganda gerçek, nefret ise aşk olarak kabul edilir. Bir ülkenin veya bir politik sistemin hikayesi olmayan film, kaybedilen insanlık ve medeniyetin hikayesini anlatıyor.

2019’da 91. Akademi Ödülü’nün “En İyi Yabancı Film” kategorisi için Ukrayna’nın adayı olan Donbass, Cannes Film Festivali’den Belirli Bakış bölümünde En İyi Yönetmen ödülüyle taçlandırıldı. Yönetmen koltuğunda Sergei Loznitsa’nın yönetmen koltuğunda oturduğu “Donbass”ın oyuncu kadrosunda, yönetmenle birlikte Boris Kamorzin, Valeriu Andriutã, Tamara Yatsenko, Liudmila Smorodina, Olesya Zhurakovskaya gibi isimler yer alıyor. Senaryosunda yönetmenin imzasının bulunduğu filmin görüntü yönetmenliğini Oleg Mutu üstleniyor.

Bana Bir Soygun Yaz 2

Bana Bir Soygun Yaz 2 Film Afişi - demlicay.net
Bana Bir Soygun Yaz 2 Film Afişi – demlicay.net


Tür: Komedi
Vizyon Tarihi : 14 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – Türkiye
Yönetmen: Murat Toktamışoğlu Senaryo: Ulaş Çobancı

Bana Bir Soygun Yaz 2 Film Konusu
Başlarına gelen onca talihsiz olayın ardından Çeto ve Sülo çareyi Kıbrıs’a gitmekte bulur. Arkadaşları Nasip sayesinde Kıbrıs’ta bir otelde çalışma başlayan ikili hayata adeta yeniden başlamıştır. Sade bir yaşam sürmeye karar veren Çeto ve Sülo’nun planları Nasip’in, otel sahibi Nadide hanımın kızı Asya ile evlenme kararı ile alt üst olur. Asya ile evlenebilmek için paraya ihtiyacı olan Nasip, kendisine yardım etmesi için Kasap Tercan’ın kapısını çalar. Onun sayesinde yasa dışı bir işe bulaşan Nasip, bu işi de eline yüzüne bulaştırınca başına büyük bir bela açar. Çeto ve Sülo, Nasip’i Kasap Tercan belasından kurtarmak için kendilerini bir anda büyük bir aksiyonun içinde bulurlar. Üçlü çalıştıkları otelin kumarhanesini soymaya karar verir. Ancak bu iş sandıkları kadar kolay olmaz. Planı uygulamaya kalkıştıkları sırada aralarına Asya’nın da dahil olması işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale sokar…

2012 Yapımı: Bana Bir Soygun Yaz filminin devam halkası olan Bana Bir Soygun Yaz 2’nin başrollerinde Şafak Sezer, Çetin Altay, Umut Oğuz ve Hasan Elmas yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Murat Toktamışoğlu’nun oturduğu yerli komedi filminin senaryosunda ise Ulaş Çobancı’nın imzası var.

Aşk Bu mu?

Aşk Bu mu? Film Afişi - demlicay.net
Aşk Bu mu? Film Afişi – demlicay.net

Orijinal İsmi: Aşk Bu Mu?
Tür: Dram, Romantik
Vizyon Tarihi : 14 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – Türkiye
Yönetmen: Ömer Uğur Senaryo: Cüneyt İnay

Aşk Bu mu? Film Konusu
Genç bir adam olan Umut, çocukluğundan beri hırsızlık yapmaktadır. Umut, hayatının fırsatını yakalayıp köşeyi dönmenin hayalini kurar. Fakat ne hayallerine kavuşabilir ne de sürekli aradığı ailesine ulaşabilir. Genç bir kadın olan Gülüm ise hayallerine bir adım uzaklıktadır. Okulunu başarıyla bitiren Gülüm’ün hayatında hiçbir sıkıntı yoktur. Fakat bir gün genç kızın tüm hayatı kararır. Gülsüm’de karaciğer yetmezliği olduğu ortaya çıkar ve nakil gerçekleşmezse ölecektir. Tam da bu süreçte Umut ile Gülüm’ün yolları kesişir. Genç adamın yıllardır beklediği fırsat tam da ayağına gelmiştir. Ancak bu durum sandığı kadar kolay değildir. Kendisini zor durumların içerisinde bulan Umut, bedeli ağır olan bir karar vermek zorunda kalır. Peki aşk her şeyin üstesinden gelmeye yeterli midir?…

Başrollerini Kötü Çocuk filminin masum Kayla’sı Afra Saraçoğlu ve fenomen hale gelen Çukur dizisinin Celasun’u yakışıklı oyuncu Kubilay Aka’nın üstlendiği romantik komedi filmi Aşk Bu Mu?’da Salih Kalyon, Şerif Erol, Tanju Tuncer, Sadi Celil Cengiz, Evrim Doğan gibi deneyimli isimler yer alıyor. Senaryosunu Cüneyt İnay’ın yazdığı “Aşk Bu Mu?” filmi Geniş Aile, Cesaretin Var mı Aşka? ve Yarım Elma dizilerinin yanı sıra Geniş Aile film serisi, Guruldayan Kalpler ve Eve Dönüş filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Ömer Uğur’un imzasını taşıyor.

Yılbaşı Sürprizi

Yılbaşı Sürprizi Film Afişi - demlicay.net
Yılbaşı Sürprizi Film Afişi – demlicay.net

Orijinal İsmi: A Christmas Star
Tür: Aile
Vizyon Tarihi : 14 Aralık 2018
Yapımı: 2017 – İngiltere
Süre 82dk
Yönetmen: Richard Elson
Seslendirenler: Liam Neeson
Senaryo: Maire Campbell
Yapımcı: Joan Burney-Keatings Mbe, Francis O’Toole

Yılbaşı Sürprizi Film Konusu
Noelle, özel yetenekleri olduğunu düşünen genç bir kızdır. Mucizeler gerçekleştirdiğini düşünen Noelle, küçük sevimli bir kasabada yaşar. Ancak yılbaşı arifesinde onu ve semt sakinlerini kötü bir sürpriz bekler. Düzenbaz bir müteahhit olan McKerrod’ın kasabaya göz koymuş ve kasaba ile ilgili planlarını gerçekleştirmek için her şeyi göze almıştır. Noelle, mutlu bir şekilde yaşadığı kasabasında hayatlarını tehdit eden acımasız McKerrod’ı durdurmaya kararlıdır. Ona bu görevinde arkadaşları da eşlik eder. Zorlu bir mücadeleye atıla genç kız ve arkadaşları, müteahhit McKerrod’ın planlarını engelleyip kasabayı içinde bulunduğu tehlikeden kurtarmayı başarabilecek midir?…

Yılbaşının tatlı neşesini seyircilerine yansıtan aile filmi Yılbaşı Sürprizi’nin başrolünde genç yıldız Erin Galway-Kendrick yer alırken, filmin kadrosunda favori James Bond’larımızdan Pierce Brosnan, Suranne Jones, Bronagh Waugh gibi isimler de yer alıyor. Filmin kötü adamı, düzenbaz müteahhit McKerrod’u ise Rob James-Collier canlandırıyor. Yönetmen koltuğunu Richard Elson’ın üstlediği yılbaşı filminin senaryosunda da yönetmenle birlikte Maire Campbell’ın imzası var.

Roma

Roma Film Afişi - demlicay.net
Roma Film Afişi – demlicay.net

Tür: Dram
Vizyon Tarihi : 14 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – Meksika, ABD
Süre 135dk
Yönetmen: Alfonso Cuarón
Senaryo: Alfonso Cuarón
Yapımcı: Alfonso Cuarón, David Linde

Roma Film Konusu
Cleo, Meksiko’nun orta sınıf ailelerinin yaşadığı bir Roma mahallesinde bulunan bir evde hizmetçi olarak çalışan genç bir kadındır. Bir yandan ev işleri ile uğraşan Cleo, bir yandan da evdeki dört çocukla ilgilenir. O tüm zamanını hizmetlisi olduğu evde geçirse de kendisine ait bambaşka bir dünyası vardır. Genç kadın, gönlünü Fermin adındaki bir adama kaptırmıştır. Fakat bu ilişki pek de Cleo’nun düşlediği gibi sonuçlanmaz. Bu sırada evin dört çocuk annesi olan hanımı Sofia, kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışır. Birbirinden farklı hayatlara sahip olsalar da benzer travmalar yaşayan Cleo ve Sofia, siyasi kargaşanın hüküm sürdüğü bir ortamda birbirlerinin en büyük destekçisi olur…

Roma’nın yönetmenliğini ve senaristliğini “Büyük Umutlar”, “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”, “Y Tu Mama Tambien”, “Son Umut” ve “Yerçekimi” gibi başarılı filmler ile karşımıza çıkan iki Oscar ödüllü Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron üstleniyor. Başrollerini Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Nancy García ve Verónica García’nın üstlendiği film, 91. Akademi Ödülü’nün “En İyi Yabancı Film” kategorisinde Meksika’nın adayı olacak.

Kaynaklar : Sinemalar.com, Beyazperde.com 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir