Rektörü Çomaklı: Üniversite olarak rol model olup topluma yardımcı olmalıyız

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve yönetimi, fakülte ziyaretlerine devam ediyor. Üniversitenin tüm birimlerini gezerek yerinde inceleme yapan Rektör Çomaklı, dekanlar ve akademisyenle toplantı yaparak bilgi alışverişinde bulunuyor.

Ziyaretler kapsamında Çomaklı, Diş Hekimliği, Fen, Eczacılık, Turizm, Güzel Sanatlar, İletişim, Veteriner ve Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’nda öğretim üyeleriyle bir araya geldi. Birimlerin sosyal ve fiziki yapılarını yerinde inceleyen Çomaklı, Turizm Fakültesi’ni ziyareti sırasında yeni bölümlerin de açılışını yaptı.

Öğrencilerin, eğitim kalitesinin artırılması ve eksikliklerin giderilmesi için yönetim olarak gerekenlerin yapılacağını dile getiren Prof. Dr. Ömer Çomaklı, bu ziyaretlerin gelecekte de devam edeceğini söyledi. Atatürk Üniversitesi’nin 60. yılı dolayısıyla, sosyal, kültürel ve bilimsel faaliyetlerin giderek artacağını belirten Çomaklı, üniversitede yürüyen büyük projelerin olduğunu ve öğretim üyelerinin daima yanlarında olacaklarını vurguladı.

Yaklaşık 300 bin öğrencisi olan Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olduklarını hatırlatan Çomaklı, şunları söyledi: “Üniversite olarak rol model olup topluma yardımcı olmalıyız, bizlere dokunmalılar. Çünkü toplumla temas edecek yüz bizleriz. Hocalarımızın bilgisini topluma aktarıp değere dönüştürebilirsek o kadar başarılı olacağımızı düşünüyorum. İşimin hastasıyım, üniversitemizi nasıl şaha kaldırırız, bunun mücadelesini veriyoruz. Bu yüzden girişimci, yenilikçi üniversite olma hedefini önümüze koyduk. Sizlerle birlikte inşallah bu hedefi yakalayıp yeni bir şeyler söyleyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir