Rektör Çomaklı: Görevimiz üniversite ile toplumu buluşturmak, sorunlara çözüm üretmek

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, üniversitenin Türkiye’nin 2023 hedefiyle büyük devlet olarak geleceğe doğru yürüyüşüne katkılar sunan güçlü üniversitelerden biri olduğuna dikkat çekti. Atatürk Üniversitesi’nin 60. yılını kutlarken misyonunun “Üniversite ile toplumu buluşturmak ve toplumun sorunlarına çözüm üretmek” olduğunu belirten Çomaklı, göreve geldiğinden beri üniversite ile sanayiciyi, üreticiyi, yetiştiriciyi buluşturmanın ve bir araya getirmenin yollarını aradıklarını vurguladı.

Bu hususta ilgili birimlerin değişik sektörler ile toplantılar yaparak eğitim verdiklerini anlatan Çomaklı, şunları söyledi: “İnşallah önümüzdeki günlerde bu çalışmalarımız olumlu sonuçlarını verecektir. Aynı çalışmaları hayvancılık sektörü için de yapıyoruz. Erzurum ve çevre illerde hayvancılık yoğun olarak yapılmakta ve kırsal alanda çalışanlara istihdam sağlanmaktadır. Bölgemizin hayvancılık sorunları arasında düşük verimli ırkların varlığı, yetersiz bakım ve beslenmenin yanı sıra hayvan hastalıkları ve tedavisi de önem arz etmektedir. Bu kapsamda hizmete açtığımız Hayvan Hastanesi’nin hayvancılık sektörümüze önemli hizmetler vereceğine inancım tamdır.

Hastanemize yakın sürede hizmete alınacak Hayvan Ambulansı ve donanımlı ameliyathane özelliğiyle tam teşekküllü bir hayvan hastanesi olarak hizmet vermeye devam edecek. Böylece acil durumlarda veya hasta hayvanları hastanemize getirilemedikleri durumlarda, hasta mahalline giderek müdahale yapılacak. Hastanenin öncelikle tüm yurdumuza ve özellikle de hayvancılıkla iştigal eden vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, hastanemizin kuruluş aşamasında emeği geçen herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir