Rektör Çomaklı, gazetecilerle bir araya geldi.. Üniversitenin ve Erzurum’un gelişmesi birbiriyle bağlantılı

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi Uygulama Oteli Uzay Restoranda verilen akşam yemeğinde yerel ve ulusal basın kuruluşları temsilcileriyle buluşan Rektör Çomaklı, gazetecilerin günlerini kutladı. Programa Rektör Çomaklı ve yönetim kadrosunun yanı sıra fakülte dekanları, merkez müdürleri ve daire başkanları da katıldı.

Hazırlanan slayt eşliğinde Atatürk Üniversitesinin 1,5 yılda gerçekleştirilen tüm çalışmalarını maddeler halinde basın mensuplarına anlatan Prof. Dr. Ömer Çomaklı, şunları söyledi:

“Üniversitenin ve Erzurum’un gelişmesi birbiriyle bağlantılıdır ve mutlak kalkınma için üniversite ve şehrin bütünleşmesi ve birlikte çaba göstermesi kaçınılmazdır. Üniversite olarak tüm faaliyetlerimizde bu bilinçle hareket ettiğimizi ve bu konuda üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olduğumuzu bu anlamlı toplantı vesilesi ile bir kez daha vurgulamak isterim.

İçinde bulunduğumuz akademik yılda uluslararası ilişkiler çerçevesinde gerçekleşen ortak program ve projelerle küreselleşen yükseköğretimde de rol sahibi olmayı amaçlayan Üniversitemiz, yeni birimler açarken eğitsel ihtiyaçların yanında ilin ihtiyaç ve önceliklerini de dikkate almaktadır. Bu bağlamda sahip olduğumuz birikimi doğru ve etkili biçimde kullanmak üzere zorunlu dönüşüm yolunda Üniversitemizde birçok alanda başlattığımız çalışmaların meyvelerini almaya başladık.

Malumunuz küreselleşme hem fırsatlar taşıyan, hem de riskleri olan bir süreçtir. Bu sebeple sahip olduklarımız doğrultusunda bir program belirleyerek riskleri fırsata çevirecek projelerin hazırlığını büyük ölçüde tamamlayıp hayata geçirmeye başladığımızı sizlerle paylaşmak isterim. Yerel basınımızla işbirliğini tazeleme, dostluğumuzu pekiştirme fırsatını bulduğumuz bu güzel buluşma vesilesi ile siz değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyorum.”

Toplantının sonunda Rektör Çomaklı, basın mensuplarına üzerinde Besmele lafzının yer aldığı kalem ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir