Ramazanın son haftasına girerken 10 yeni film!

Merhaba!

Ramazan’ın son günlerini yaşadığımız bu günlerde, seçim, oruç ve hayat telaşı içinde rahat bir nefes aldırabilecek durumlarda mevcut. Yalınayak bulabilirseniz çimlerin üzerinde yürüyeceğiniz gibi, kendinizi bir sinema salonuna kapatıp 1-1,5 saat izole bir yaşam sürebilirsiniz!.. Eğer seçeneğiniz bu ise, bu hafta gösterime giren filmler aşağıda detaylarını inceleyebilirsiniz.

Haftanın Fragmanı

“Tom Cruise” hayranlarının beklediği, 27 Temmuz 2018 tarihinde gösterime girmesi planlanan “Mission: Impossible – Fallout (Görevimiz Tehlike : Yansımalar)” filminin fragmanı sizlerle..

Jurassic World: Yıkılmış KrallıkBorg / McEnroeAyinThe BookshopCumali Ceber 2Sihirli MüzeDurumunu GüncelleZohakSevimli TeknelerTatlı Bela
Jurassic World: Yıkılmış Krallık

Jurassic World Yıkılmış Krallık - demlicay.net
Jurassic World Yıkılmış Krallık – demlicay.net

Orijinal İsmi: Jurassic World: Fallen Kingdom
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim, Macera
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2018
Yapımı: 2018 – ABD
Yönetmen: Juan Antonio Bayona Senaryo: Colin Trevorrow, Derek Connolly
Yapımcı: Steven Spielberg,
Frank Marshall Diğer Adı: Jurassic World 2

Jurassic World: Yıkılmış Krallık Film Konusu
Nublar Adası’ndaki Jurassic World tema parkının kapatılmasının ardından 3 yıl geçmiştir. Dinozorlar, bu adada serbestçe hayatlarını sürdürmektedir. Ancak adadaki volkanın yeniden aktifleşmesi, dinozorların oradan çıkarılmasını zorunlu kılar. Jurassic World’ün eski müdürü Claire Dearing (Bryce Dallas Howard) bu amaçla bir kurtarma organizasyonu oluşturur, eski dinozor eğitmeni Owen Grady (Chris Pratt) de ekibe katılır. Amacı, çok sevdiği Blue’yu bulabilmektir. Ancak adaya geldiklerinde çok büyük bir dalaverenin maşası olarak kullanıldıklarını anlarlar. Yakalanan dinozorlar korumaya alınmak yerine satılmaya hazırlanırken, Indoraptor adında hibrit bir dinozor türü dehşet saçmaya başlayacaktır.

Borg / McEnroe

Borg - demlicay.net
Borg – demlicay.net

Orijinal İsmi: Borg vs. McEnroe
Tür: Dram, Spor
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2018
Yapımı: 2017 – İsveç, Danimarka, Finlandiya
Süre: 100dk
Yönetmen: Janus Metz Pedersen
Senaryo: Ronnie Sandahl
Yapımcı: Fredrik Wikström

Borg / McEnroe Film Konusu
1980’li yılların iki efsane tenisçisi, İsveçli Björn Borg ve Amerikalı John McEnroe’nun Wimbledon’da yaşadıkları büyük çekişme, filmde konu ediliyor. 24 yaşına gelmiş ve Wimbledon’ı defalarca kazanmış, ancak psikolojik sorunlar nedeniyle tükenme noktasına gelmiş Borg ile 20 yaşındaki ağzı bozuk ve genç yıldız McEnroe’nun rekabetleri ve kariyerlerine bir anlamda mahkum oluşları filmde konu ediliyor.

Ayin

Ayin - demlicay.net
Ayin – demlicay.net

Orijinal İsmi: Hereditary
Tür: Korku
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2018
Yapımı: 2018 – ABD
Süre: 126dk
Yönetmen: Ari Aster
Senaryo: Ari Aster
Yapımcı: Kevin Scott Frakes, Lars Knudsen

Ayin Film Konusu
Graham ailesinin en büyüğü Ellen öldüğünde, ailenin geri kalan üyeleri kökleriyle ilgili korkutucu sırlardan haberdar olmaya başlarlar. Daha fazlasını öğrendikçe, kendilerine miras kalan bu kaderden kurtulabilmek için daha da umutsuzca çabalamaya başlarlar. Kendini dış dünyaya fazla açmamış annelerinin sakladıkları sırlar, ölümcül sonuçlar doğuracaktır.

The Bookshop

The Bookshop - demlicay.net
The Bookshop – demlicay.net

Tür: Dram
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2018
Yapımı: 2017 – Almanya, İngiltere, İspanya
Süre: 113dk
Yönetmen: Isabel Coixet
Senaryo: Isabel Coixet
Yapımcı: Jaume Banacolocha, Adolfo Blanco

The Bookshop Film Konusu
Boşanmayla sonuçlanan bir evlilik geçirmiş olan Florence Green (Emily Mortimer), değişimlere kapalı, küçük deniz kenarı kasabası Hardborough’da bütün riskleri alarak bir kitapçı açar. Dükkanında 1950 ve 60’ların en modern eserlerine yer veren Florence, önce fazla dikkate alınmasa da sonrasında kasabalının gönlünü kazanmayı başarır. Başta kendisi gibi kasabanın atmosferini değiştirmek isteyen Brundish (Bill Nighy) olmak üzere destek de görür. Ancak Gamart (Patricia Clarkson), Florence’a her türlü zorluğu çıkarmaya hazırdır.

Cumali Ceber 2

Cumali Ceber 2 - demlicay.net
Cumali Ceber 2 – demlicay.net

Tür: Komedi
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2018
Yapımı: 2018 – Tür: kiye
Yönetmen: Kamil Çetin
Senaryo: Özgür Akbaş, Görkem Çakın

Cumali Ceber 2 Film Konusu
Cumali Ceber (Halil Söyletmez), büyük oğlu Cevher’i evlendirme hazırlıkları içindeyken, dedesinin arsasındaki huzurevinin yıkılacağını öğrenir. Dedesi, arsayı satmaktan sadece yıllar önce kendisine emanet ettiği köstekli saati geri getirmesi halinde vazgeçecektir. Ancak saati çoktan Çetin Enişte almış, Pırıl’a hediye etmiştir. Saati bulabilmek için yollara düşen Cumali, bir de yeni tanıştığı Pırıl’a aşık olunca kendini tuhaf maceralar ve durumların ortasında bulur.
Cumali Ceber 2 filminin çekimleri Adana, Antalya ve Hatay’da yapıldı.

Sihirli Müze

Sihirli Müze - demlicay.net
Sihirli Müze – demlicay.net

Orijinal İsmi: Hurvínek a kouzelné muzeum
Tür: Animasyon, Komedi, Macera
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2018
Yapımı: 2017 – Çek Cumhuriyeti
Yönetmen: Martin Kotík
Seslendirenler: Martin Dejdar, Ota Jirák, Petr Rychly, Martin Klásek, Helena Stáchová
Senaryo: Martin Kotík Yapımcı: Martin Kotík
Diğer Adı: Harvie and the Magic Museum

Sihirli Müze Film Konusu
Harvie bilgisayar oyunlarından başını kaldırmayan zeki ancak biraz yaramaz bir çocuktur. Tek hayali, en sevdiği oyunun son bölümünü geçerek oyunu bitirmek, unutkan babasının kendisiyle gurur duymasını sağlamaktır. Harvie’nin babası şehrin kukla müzesinin müdürüdür, ancak müzenin yıkılacağı haberi yayılınca bir gece sadık köpeği Jerry ve yakın arkadaşı Monica ile müzeye girer. Ancak bir anda müzedeki kuklalar canlanıverir. İlk başta kahramanlarımız için her şey keyiflidir, ancak kuklalaların bazıları dünyayı ele geçirmeye kalkınca sadece müzenin değil, tüm dünyanın kaderini etkileyecek bir maceranın ortasında kalırlar.

Durumunu Güncelle

Durumunu Güncelle - demlicay.net
Durumunu Güncelle – demlicay.net

Orijinal İsmi: Status Update
Tür: Fantastik, Komedi, Gençlik
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2018
Yapımı: 2018 – Kanada
Süre: 106dk
Yönetmen: Scott Speer
Senaryo: Jason Filardi
Yapımcı: Adam Shankman, Jennifer Gibgot

Durumunu Güncelle Film Konusu
Liseli Kyle Moore (Ross Lynch) anne ve babasının ayrılmasının ardından zor günler yaşayan, annesiyle birlikte taşındığı şehirdeki okula uyum sağlamakta zorlanan bir gençtir. Günün birinde cep telefonuna yüklediği uygulama her şeyi değiştirir. Bu uygulama sayesinde sosyal medyada yaptığı her güncelleme, mucizevi bir şekilde gerçeğe dönüşmeye başlamıştır. Okuduğu okulun güzelleri Dani (Olivia Holt) ve Charlotte’ın (Courtney Eaton) radarına giren, istediği her şeyi yapabilme özgürlüğüne kavuşan Kyle, bir Süre: sonra bu gücün bazı bedelleri olduğunu da öğrenecektir.

Zohak

Zohak - demlicay.net
Zohak – demlicay.net

Tür: Gerilim, Korku
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2018
Yapımı: 2018 – Tür: kiye
Yönetmen: Adem Uğur
Senaryo: Adem Uğur

Zohak Film Konusu
Cinlere karşı savaşı kendine görev bilen Rüstem, bir gün son derece tehlikeli bir cin tarafından cinnete yöneltilir. Cinnet halinde, 6 yaşındaki küçük kızı Canan’ın önünde karısı öldürüp yine de cini bir kutuya hapsederek göle atar. Ancak sebep olduğu felaketin ağırlığını kaldıramayan Rüstem, yine kızının gözü önünde intihar eder. Aradan yıllar geçer, Rüstem’in kızı Canan bu travmayı aklının bir köşesinde hep taşısa da güzel bir hayata oldukça yaklaşmıştır. Büyük bir aşk yaşadığı Semih’le nişanlanmış, evlilik arifesindedir. Ancak arkadaşlarının göl kıyısında tesadüfen bulduğu bir kutuyu doğum günü hediyesi olarak Canan’a vermeleri, Zohak’ı yeniden serbest bırakacak, Canan’ın kurduğu tüm düzeni alt üst edecek olaylar başlayacaktır.

Sevimli Tekneler

Sevimli Tekneler - demlicay.net
Sevimli Tekneler – demlicay.net

Orijinal İsmi: Elias og Storegaps Hemmelighet
Tür: Animasyon
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2018
Yapımı: 2017 – Norveç
Süre: 73dk
Yönetmen: Will Ashurst, Simen Alsvik
Seslendirenler: Dennis Storhøi, Fridtjov Såheim, Marie Blokhus, Anderz Eide, Marcus Gunnarsen
Senaryo: Simen Alsvik, Karsten Fullu
Yapımcı: Sigurd Slåttebrekk
Diğer Adı: Anchors Up

Sevimli Tekneler Film Konusu
Büyük bir kurtarma operasyonunu cesareti sayesinde başarıyla halleden Elias, daha büyük bir limanın kurtarma teknesi olmuş, ait olduğu limanı ve arkadaşlarını geride bırakmıştır. Son derece popüler bir figür olduğu yeni hayatının keyfi çok uzun sürmez. Bölgede bulunan bir çete, hava durumunu değiştirebilme gücüne sahip bir madeni yasadışı olarak çıkarmaktadır. Elias’ın bu suçu ortaya çıkarabilmesi için eski dostlarının yardımına ihtiyacı olacaktır.

Tatlı Bela

Tatlı Bela - demlicay.net
Tatlı Bela – demlicay.net

Tür: Komedi, Romantik
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2018
Yapımı: 2018 – Tür: kiye
Süre: 90dk
Yönetmen: Cem Sürücü
Senaryo: Selim Çiprut

Tatlı Bela Film Konusu
Çocukluk arkadaşı Arda, Erdem ve Fırat büyüdüklerinde de bağlarını hiç koparmadan hatta aynı evde yaşayarak hayatlarına devam etmektedirler. Bir gece kapılarının önüne bir bebek bırakılır. Hayatlarında daha önce hiç bebek bakma deneyimi olmayan üçlü komik durumlara düşüp bir yandan da bebeğin kimin olduğunu araştırmaya koyulur. Bu sırada Arda ise bebek sayesinde tanıştığı Seren ile yeni bir aşka yelken açacaktır.

 

Kaynak: sinemalar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir