Özel madalyalar sahiplerini buldu

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından yapılan Kayak Türkiye Şampiyonası sona erdi. Şampiyona sonunda yarışmada başarı elde eden sporculara madalyaları verildi.

Erzurum’da ikincisi düzenlenen ve 22 spor kulübünün 50 sporcu ile katıldığı Türkiye Kayak Şampiyonası, yapılan madalya töreni ile son buldu. Özel sporcuların faaliyetlerine ilk defa şahitlik ettiğini dile getiren Vali Seyfettin Azizoğlu, şunları söyledi:

“Geleceğimizin teminatı olan sizlerin sporsal anlamda göstermiş olduğu başarılar bizleri fazlası ile memnun etmekte. Sizlerin bu azmi ve çabası bizleri daha çok çalışmaya sevk ederek yarının dünyasında bu büyük ülkenin hak ettiği yeri alması için yapmış olduğumuz gayreti de arttıracaktır. Geleceğimizin teminatı olan Özel Sporcularımızı Erzurum’da ağırlamaktan dolayı mutluyuz.

İnşallah çocuklarımız Avrupa ve dünya şampiyonalarında ülkemize yeni madalyalar kazandırmaya devam edecekler. Şampiyona için Erzurum’a gelen tüm sporcularımıza ve hocalarına teşekkür ediyorum. Güzel anılarla güzel yarışma geçirdiler. Hepsi birbirinden güzel gösterilerde bulundular. İnşallah bu çocuklarımızı yakın zamanda Avrupa ve dünya şampiyonalarında görmeye devam edeceğiz. Sporcularımızın ailelerini de gerçekten kutladığımı ifade etmek istiyorum. Çocuklarına bu şekilde spor yaptırmaları ve onlara zamanlarını ayırmaları gerçekten büyük bir özveri gerektiriyor. Çocuklarımız da bu manada kendilerinden beklenen işi en iyi şekilde yerine getirdiler. Yüzünün akıyla bir yarışma sergilediler hepsini tebrik ediyorum.”

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren sporculara madalyaları verildi. Törene Vali Seyfettin Azizoğlu’nun yanı sıra 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik, Erzurum Gençlik Spor Şube Müdürü Güngör Şenses ve Özel Sporcular Federasyonu Disiplin Kurulu Üyesi Abubekir Özcan katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir