Organize İşler 2, Sazan Sarmalı, Ölümcül Labirent, Dogman, İskoçya Kraliçesi Mary

Merhaba!
2019 yılının ikinci ayına girdiğimiz bu günde, mısır sorunlarının çözüldüğünü görüyoruz. Her ne kadar detayını yayınlanan resmi gazeteden öğrenme üşentisi yaşasam da imzaların atılmasıyla birlikte askıya alınan yerli filmlerin tek tek gösterime girmesi bekleniyor. Bu hafta gösterime “Organize İşler 2, Sazan Sarmalı” bu durumun bir örneği.. Sırada bekleyen filmler Recep İvedik 6 ve Cem Yılmaz’ın filmleri gözüküyor..

Haftanın Fragmanı
“Matrix” serisinden tanıdığımız “Keanu Reeves”i bilmeyenimiz yoktur. Eee Keanu dan bahsedince “John Wick” serisini de bileceksiniz. İşte size bu hafta John Wick: Chapter 3 – Parabellum Official Trailer..

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı İskoçya Kraliçesi Mary Dogman Ölümcül Labirent

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı

Organize İşler 2, Sazan Sarmalı Afiş - demlicay.net
Organize İşler 2, Sazan Sarmalı Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Organize İşler 2
Tür: Komedi, Macera, Suç
Vizyon Tarihi: 1 Şubat 2019
Yapımı: 2019 – Türkiye
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Senaryo: Yılmaz Erdoğan
Yapımcı: Necati Akpınar

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı Film Konusu
İlki 2005 yılında vizyona giren “Organize İşler” filminin devam filmi olan “Organize İşler 2: Sazan Sarmalı”nda, Asım Noyan (Yılmaz Erdoğan) ve çetesi her zamanki dolandırıcılıklarına devam etmektedir. Asım’ın sevgili kızı Nazlı (Bensu Soral) büyümüşTür: ve artık babasının bu kirli dolapları bırakmasını ister. Asım’ın ise oltasına atlamaya hevesli olan sazanların peşini bırakmaya hiç niyeti yoktur. Fakat bir gün başlarına beklemedikleri bir iş gelir. Dolandırıcılar kralının kızı Nazlı dolandırılmıştır. Asım’ın ise elbette bu harekete verilecek iyi bir cevabı vardır. Çetesiyle birlikte “sazan sarmalı” adını verdiği bir üç kağıdın organizasyonuna başlar.

İskoçya Kraliçesi Mary

İskoçya Kraliçesi Mary Afiş - demlicay.net
İskoçya Kraliçesi Mary Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Mary Queen of Scots
Tür: Biyografi, Dram, Tarih
Vizyon Tarihi: 1 Şubat 2019
Yapımı: 2018 – İngiltere
Süre: 124dk
Yönetmen: Josie Rourke
Senaryo: Beau Willimon, John Guy
Yapımcı: Tim Bevan, Eric Fellner

İskoçya Kraliçesi Mary Film Konusu
1500’lü yıllarda geçen Mary Queen of Scots, birbirleriyle kuzen olan İngiltere ve İskoçya hükümdarlarının gerçek hikayesine dayanmaktadır. İki kraliçe de İngiliz tacını hak eden gerçek mirasçı olduğuna inanır. İngiltere tahtını ele geçirmek için düzenlediği darbe girişminden sonra İskoç Kraliçesi Mary hapishanede birkaç yıl hapis cezasına çarptırılır ve sonunda infaz edilir. Saoirse Ronan, İngiliz monarşisini devirmek için uğraşan İskoç kraliçesi Mary’i canlandırıyor. Margot Robbie ise İngiliz tahtını ve kendi yerini korumak için savaşan 1. Elizabeth’i oyunuyor.

Dogman

Dogman Afiş - demlicay.net
Dogman Afiş – demlicay.net
Tür: Dram, Suç
Vizyon Tarihi: 1 Şubat 2019
Yapımı: 2018 – İtalya, Fransa
Süre: 103dk
Yönetmen: Matteo Garrone
Senaryo: Matteo Garrone, Ugo Chiti, Maurizio Braucci
Yapımcı: Matteo Garrone, Jean Labadie

Dogman Film Konusu
İtalya’nın en ünlü yönetmenlerinden Matteo Garrone’nin yönetmen koltuğuna oturduğu Dogman, köpek kuaförü Marcello’nun hikayesini konu alıyor. Marcello mahallesinde sevilen bir esnaftır. Fiziksel olarak çelimsiz bir adam olmasına rağmen etrafındaki insanlardan ve kızından saygı görür. Fakat köpek kuaförlüğü paravanının arkasında gizlice uyuşturucu satmaktadır. Mahallelinin belalısı boksör Simone’nin hapisten çıkmasıyla Marcello’nun kabus dolu günleri başlar. Simone’ye sadık bir arkadaş olmak isteyen Marcello, günden güne saygınlığını ve onurunu yitirecektir. Filmin başrol oyuncusu Marcello Fonte, canlandırdığı Marcello rolüye Cannes Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştı.

Ölümcül Labirent

Ölümcül Labirent Afiş - demlicay.net
Ölümcül Labirent Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: The Escape Room
Tür: Gerilim, Korku
Vizyon Tarihi: 31 Ocak 2019
Yapımı: 2019 – ABD
Süre: 100dk
Yönetmen: Adam Robitel
Senaryo: Bragi F. Schut, Maria Melnik
Yapımcı: Neal H. Moritz, Ori Marmur
Diğer Adı: Escape Room

Ölümcül Labirent Film Konusu
Birbirlerini tanımayan altı insan, kendilerini kontrolleri dışında gerçekleşen bir durumda bulurlar. Ellerine geçen biletler ve gizemli siyah kutular, tonlarca para kazanma fırsatına sahip olacakları kaçış odalarında işlerine yarayacaktır. Fakat her biri farklı odalarda kilitli kalıp birbirinden zor durumlarla baş etmek zorunda bırakıldıklarında, bunun sandıkları gibi masum bir oyun olmadığını anlarlar. Bu gizemli odaların arkasındaki sırrı birlikte çözmeleri ve hayatlarını kurtarmaları gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir