Öğrencilerin Vali Azizoğlu ile selfie keyfi..

Erzurum’da 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk döneminde 186 bin 783 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Vali Seyfettin Azizoğlu, Şehit Murat Ellik İlkokulu’nda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Karnelerini alan öğrenciler, Vali Azizoğlu ile selfie çektiler.

Şehit Murat Ellik İlkokulu’ndaki karne törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken Kaymakamı Mehmet Yavuz, Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız ile veliler katıldı. Karne dağıtan Vali Seyfettin Azizoğlu, kitap hediye etti. Öğrencilerden kış sporları yapmaları tavsiyesinde bulunan Azizoğlu, şunları söyledi:

“Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Yaşadığımız tüm iklimsel zorluklara rağmen çocuklarımız asla okuma sevgisinden ve okul sevgisinden vazgeçmediler. Tüm zorluklara göğüs gererek yeni bir şey daha öğrenebilirim amacıyla sabah saatlerinde hava soğukta olsa karda yağsa okullarında oldular. Öğrencilerimizin bu çektikleri zorluklarında yanlarında olan eğitim camiamızı da kutluyorum. Onlarda sabah erken saatlerinde gelen çocuklarımız üşümesin eğitimlerini en iyi şekilde alabilsin diye var güçleriyle çalıştılar.

Erzurum Anadolu’nun önemli kış sporları merkezlerinden biri. Öğrencilerimize tavsiyem de yaşadıkları şehrin kıymetini bilmeleri ve bu yarıyıl tatilini kış sporları yaparak geçirmeli. Aileler öğrencilerin karnelerine bakarak onlar hakkında hüküm vermemeli. Öğrencinin karnesinde zayıfta olur pekiyi de olur. Hepimizin karnelerinde iyi notlarda olmuştur kötü notlarda. Bunlar gelip geçici şeylerdir. Anne babalar çocukların karnesinde notu düşük diye çocukları üzmesinler bir alanda ilgisi olmayan öğrencimizin başka alanda becerisi diğer arkadaşlarından fazla olabilir. Bütün mesele çocuklarımızın başarılı olduğu alanları tespit edip onları o alana göre motive etmektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir