Öğrencilere yardım için 1234 kilometre yol geldiler

İstanbul’da yaşayıp memleketleri Erzurum’u unutmayanlar, öğrencilere yardım için 1234 kilometre yol geldiler. Erzurum sanatçılarından Oktay Parlar’ın rehberliğinde, köy okullarında öğrencilere karne hediyesi verdiler. Yardım kapsamında öğrencilere bere, atkı, bot, eldiven gibi giysilerden oluşan hediyeler dağıtıldı.

Aziziye ilçesi Ömertepe (Pulur) Köyü İlkokulu ve Sarıkamış Yukarı İntepe Köyü İlkokulu öğrencilerine yardım yapıldı. Hediyelerini alan öğrencilerin sevinçleri ise gözlerden kaçmadı. Bu yardımla birlikte öğrenciler yarıyıl tatiline mutlu bir şekilde girdiler. 

Programı organize eden Taliha Taş, şunları söyledi: “Gönül isterdi ki daha fazla hediyeler getirelim ama okulun ve çocuklarımızın tam olarak neye ihtiyacı olduğunu bilmediğimiz için ancak bu kadar olabildi. Bu bir başlangıçtır. Arkadaşlarım da destek oldular, katkıda bulundular. Onlara da buradan ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepiniz güle güle giyinin; ayrıca öğretmeninize çok teşekkür ediyorum. Bize vesile olan sayın Oktay bey, bu sevinci yaşattı. Oktay bey sayesinde burayı öğrendik, öğretmeniyle tanıştık, sonradan muhtar beyle tanıştık. Hepinizi çok seviyorum, güle güle giyinin, hayırlı uğurlu olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir