Öğrencilere müjde; 15 tatilde telafi eğitimi yok

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan okulların 15 tatile girmesine bir hafta kala müjdeli bir haber geldi. Bakan, yarıyıl tatilinde telafi eğitimi koyulmayacağını açıkladı. Yılmaz, “Tatil tatildir. Şubat’tan sonra okul süreci başlayacak. Öğretmenler o ders saatleri içerisinde o günlerde kayıpları telafi edecekler.” dedi.

Eğitime dair güncelleme, yenileştirme ve geliştirme çalışmaların bir sonucu olarak taslak programlarının askıya çıkarıldığını dile getiren Yılmaz, şunları söyledi: “Taslak program görüşlere sunulmaya ve görüşler doğrultusunda iyileştirmeye hazır hale geldi. Kamuoyunun katkılarını, paydaşlarımızın katkılarını alacağız, ortak aklın süzgecinden geçirerek öğrencilerimizin önüne getireceğiz. 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren de sınıflarımızda öğretmenlerimiz, bu çerçevelere uygun olarak derslerini yürütecekler.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren 1, 5 ve 9. sınıf öğrencilerimiz, yeni hazırlanmış müfredatla eğitime başlayacaklar. Dolayısıyla bu sene ve gelecek sene ve sonraki takip eden sene de değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS veya LYS sınavlarında herhangi bir farklılık olmayacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir