MÜSİAD’tan açıklama: Türkiye’nin yanısıra dünyanın birçok yerindeyiz

MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır, bazı yayın organlarında “MÜSİAD Nerede?” başlığıyla çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

MÜSİAD’ın yurt içinde 86 irtibat noktasında, 68 farklı ülkede toplamda ise 181 noktada hizmetini aşkla ve şevkle sürdürdüğüne dikkat çeken Bayır, şu ifadeleri kullandı:

Ülkemiz genelinde 11 bini aşan üyesi ile MÜSİAD; 46 bine yakın işletmeyi temsil eden ve yaklaşık 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlayan, yurtiçinde 86 irtibat noktası bulunan, üyelerinin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurum ve kuruluşlara yerinde ileten, çözümleyen, yurtdışında 68 farklı ülkede toplamda ise 181 noktada hizmet veren, iş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, ‘kamu yararına dernek’ statüsüne sahip güçlü bir ‘Sivil Toplum Kuruluşu’dur.

MÜSİAD misyonu gereği, gerek ekonomik alanda gerekse sosyal etkinliklerde ülkemizde ve yurtdışında öncü rol üslendiği tüm kesimlerin malumudur. Bu vesileyle geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde şehit ailelerine destek amaçlı yardım talebine MÜSİAD 1 milyon TL nakdi yardımla iştirak etmiştir. Ayrıca Mülteci Kampların da barınan Suriyeli kardeşlerimize de zaman zaman toplu yardımlarda bulunmuştur. En son olarakta 1000 kişiye giyim yardımı yapmıştır.

Erzurum da ulusal ve yerel bir kısım STK lardan Halep’e insani yardıma destek veren ulusal STK’lardan İHH 9 Tır, Hayrat Vakfı 5 Tır, Deniz Feneri 2 Tır, Yerel STK lardan Ebuishak Vakfı 2 Tır ve Vuslat Derneği 1 Tır la katkı sağlamışlardır. Erzurum Büyük Şehir Belediyesi’nin ise araçların yakıt bedelini karşılamış olduğunu memnuniyetle öğrendik ve takdirle karşılamaktayız.

Ayrıca, Erzurum MÜSİAD’ın yapılan organizasyondan tamam habersiz olduğunun bilinmesinde de fayda vardır. Haberde sorulan soruların muhatabının Erzurum MÜSİAD değil, organizasyonu yapanlar olduğu bilinmelidir.

Bu haberin toplumsal duyarlılıktan ve iyi niyetle yapıldığından şüphemiz bulunmamaktadır. Haber yapılmadan önce organizasyonu yapanlarla görüşülüp bilgi alındıktan sonra yapılması daha doğru olacağını düşünmekle birlikte MÜSİAD camiasını üzdüğü de bir gerçektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir