MÜSİAD’ta Taner Bayır, yeniden başkan

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Şubesi, 11. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Mevcut Başkan Taner Bayır, yeniden başkanlığa seçildi. Olağan Genel Kurula tek aday olarak katılan Bayır, kongreye katılan üyelerin tamamının oyunu aldı.

Divan Başkanlığını MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Halim Aydın’ın, Başkan Yardımcılığını Dr. Hüseyin Bekmez, Katip Üyeliği’ni ise Barışcan Koç’un yaptığı genel kurul, MÜSİAD Erzurum Şubesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. MÜSİAD Üyesi Abdulkerim Kavaz’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İstiklal Marşı’nın okunması ve MÜSİAD’ı tanıtan sinevizyon sunumundan başlayan 11. Olağan Genel Kurul’un açılış konuşmasını Başkan Taner Bayır, yaptı.

İlk döneminde göreve geldiğinde şubeler arası sıralamada Erzurum MÜSİAD’ın 68. sıralarda yer aldığını hatırlatan Bayır, iki yıllık çalışma sonucunda 8. sıraya yükselmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Bu başarının başta geliştirilen projeler olmak üzere MÜSİAD yönetim kurulunun ve bir aile olan MÜSİAD üyelerinin yanı sıra siyasi ve bürokratlarla el birliği ile çalışmanın sonucu olduğunu anlatan Bayır, şunları söyledi:

MÜSİAD olarak 12 yıldır Erzurum’da faaliyet gösteriyoruz. Yurt genelinde 11 binin üzerinde üyesi olan MÜSİAD, 45 bine yakın işletme ile yaklaşık bir milyon 600 bin kişiye istihdam sağlıyor. Genelde bir sivil toplum örgütü, ancak özelde ise işadamları derneği olan MÜSİAD, tüm faaliyetlerinin temelinde yüksek ahlak ve erdemli işadamı yetiştirmeyi ön planda tutmayı amaçlamaktadır. Üyesi olmaktan onur duyduğumuz MÜSİAD, adeta ülkemizin gerçek bir fotoğrafıdır.

Biz, belirli bir grubu ya da bir zümreyi değil, milletimizin çoğunluğunu temsil ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi üyelerimizin büyümesi demek MÜSİAD’ın büyümesi demektir. MÜSİAD’ın büyümesi de Türkiye’nin büyümesi demektir. Kamu yararına faaliyet gösteren Türkiye ve Dünyanın en güçlü Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi olan MÜSİAD bayrağını sizlerle birlikte, omuz omuza geleceğe ümitle emin adımlarla taşıdığımıza inanıyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada devletimizin, milletimizin ve üyelerimizin yanında olmaya ve el birliği ile bütün engelleri aşmak ve Türkiye’yi kalkınmış ülkeler arasında üst sıralara çıkarmak için çalışacağız.”

MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Kültür Komisyon Başkanı Dr. Halim Aydın ise iş hayatında MÜSİAD’ın kendisi için bir medrese olduğunu belirterek “MÜSİAD adeta bir mektep, bir medrese gibi ümmete, ülkeye, üyeye hizmet ederek; aklı, kalbi ve zevkiselim işadamlarından oluşan büyük bir aileye sahip olmak niyetiyle hizmet ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir