MÜSİAD üyeleri, “Dost Meclisi”nde buluştu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Şubesi üyeleri, Dost Meclisi’nde bir araya geldi. MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır, yeni yönetim kurulu ve MÜSİAD üyeleri ile ‘Dost Meclisi’nde bir araya geldi.

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve Erzurumlu İş Adamı Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şeker’in de katıldığı yemekli Dost Meclisi toplantısında, iş adamları başta Cazibe Merkezi Programı olmak üzere ilde karşılaştıkları sorunları dile getirdiler.

Ayrıca yapılabilecek yeni iş alanları üzerinde de duran iş adamları, mevcut sorunların giderilmesi için AK Parti İl Başkanı Öz’den destek istedi. Başkan Bulutlar’dan da ilçe sınırları içerisinde yatırım yapmak isteyen iş adamlarına yardımcı olmasını talep ettiler.

MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır, üyelerin sorunları başta olmak üzere Erzurum’daki iş adamlarının karşılaştıkları problemlerin çözümü konusunda ilgili bakanlıklar ve kurumlarla görüştüklerini ifade etti. Bayır, şunları söyledi: “Bize iletilen bütün sorunların giderilmesi için gerek ilgili bakanlıklar gerekse ilgili kurumların üst düzey yöneticileri ile görüşüp sorunlarımızı aktarıyoruz. Bir çok konuda ki problemler, bakan, bakan yardımcısı ya da diğer üst düzey yöneticilerimizin daha yanından ayrılmadan çözüme kavuşturulduğunu ifade etti. Zaman zaman yaşadığımız bazı yerel bürokratik sorunların aşılması için azami gayret sarf ediyoruz. Bu konuda da görüştüğümüz ilgili yerel yöneticilerimiz sorunların çözümü noktasında sağ olsunlar gerekli hassasiyeti gösteriyorlar. İş adamı, bürokrasisi, siyasetçisi ile inşallah el birliğiyle sorunları aşarak; başta Erzurum olmak üzere, Türkiye’mizin kalkınmasında elimizden geleni bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yapacağız. Yatırıma, istihdama ve kalkınmaya devam edeceğiz.”

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ise yatırım yapmak isteyen iş adamlarına her zaman kapılarının açık olduğunu dile getirdi. AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz de yatırımcı iş adamlarının her zaman yanında olduklarını, sorunların aşılması noktasında ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Dost Meclisi toplantısında Ali Şeker, hayat hikayesinin yanı sıra ticaretteki tecrübesi ve başarısının sırlarını paylaştı. Sıcak bir ortamda geçen toplantının ardından MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır, Karayazı, Tekman ve Karaçoban’da 30 dan fazla Kur’an Kursu yaptıran hayırsever iş adamı Ali Şeker’e teşekkür etti, plaket verdi.

Bayır, Şeker’den Erzurum’a da yatırım yapması konusunda söz aldı. Akşeker grubunun Erzurum’da yapacağı yatırımların siyaset ve bürokrasideki işlerin takibi için Erzurum MÜSİAD olarak her türlü desteği vermeyi taahhüt etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir