Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı Hüseyin Gün vefat etti

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde (DHMİ) Genel Müdür Müşavirliği görevini yürüten ve aynı zaman da Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanlığı yapan Hüseyin Gün, 57 yaşında kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Hüseyin Gün, 1960 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümünden 1986 yılında mezun oldu. Memuriyet hayatına Yem Sanayi Türk A.Ş. de Personel Şefi olarak başladı. Yem Sanayi Türk A.Ş. nin Özelleştirilmesi sebebiyle Devlet Hava Meydanları İşletmesine geçti.

DHMİ Nöbetçi Hava Limanı Müdürü, Personel Daire Başkan Yardımcısı, Personel Daire Başkanı, Eğitim ve Sosyal İşler Daire Başkanı görevlerinde bulundu. 2010 yılında bir grup gönüllü ile birlikte Mobbing ile Mücadele Derneğini kurdu.

Mobbing ile Mücadele Derneği Erzurum Başkanı Jale Hülya Alcan da derneklerinin kurucu Genel Başkanı Hüseyin Gün’ün hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

“Başımız sağolsun, Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun.” diyen Alcan, Gün’ün mobbing mağdurlarının fiziksel ve ruhsal sağlığına yönelik yaptığı araştırma çalışmalarıyla bilindiğine dikkat çekti. Mobbing farkındalık eğitimleri, yazılı ve görsel basın aracılığı ile Türkiye’deki mobbing gerçeğini gözler önüne serdiğini anlatan Alcan, “Bilirkişi sıfatıyla mağdurlara psikolojik ve hukuki destek veren ‘Yalnız Değilsiniz!’ sloganı ile feryat eden mağdurların yardım çığlığına yetişen, zorbaya karşı savaşçı ruhu ile örgütlü mücadele etmek adına 2010 yılında Mobbing ile Mücadele Derneğinin kurucu ilk genel başkanı Hüseyin Gün, mobbing mağduru oldu! Üzgünüz. Allah’tan rahmet, Gün ailesi ve sevenlerine sabır, Mobbing ile Mücadele Derneği Yönetim Kurulu, temsilciliklerimiz ve Mobbing mağdurlarına başsağlığı diliyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir