“Mevcut işletmeler de Cazibe Merkezi Programı’ndaki desteklerden faydalansın”

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğinde hedefe, iş dünyası ve hükümetin el birliğiyle ulaşılabileceğini söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen Türkiye Ekonomi Şurası’na katılan Yücelik, ülkede istikrarın yakalanması için ekonominin en kısa sürede rayına girmesi gerektiğini vurguladı. Hükümetin bu yöndeki gayretlerinin umut verici olduğunu dile getiren Yücelik, şunları söyledi: “İstihdamı kolaylaştıran adımlar atan hükümetin desteği ve iş dünyamızın taşın altına elini sokmasıyla Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu seferberliğin hedefine ulaşacağına inanıyorum.

Cazibe Merkezleri Programı’ndan Erzurum ve bölge adına ümitliyim. Programın açıklanmasının ardından ulusal firmaların şehrimize ilgisinin artması bizleri bölgemizin ve şehrimizin geleceği adına sevindiriyor. Sözü edilen yatırımların hayata geçirilmesiyle şehrimizdeki mevcut ve yeni firmaların istihdama katkısı da önemli miktarda artacaktır.

Şura’da ekonomi yönetimindeki bakanlarla yaptığım görüşmede, bölgedeki mevcut işletmelerin de Cazibe Merkezi Programı’ndaki desteklerden faydalanmasının çok isabetli olacağını söyledim. Bu düzenleme yapılması durumunda, gerek istihdam gerekse ekonomik anlamda geri dönüş olacaktır. Yeni yatırımlarla birlikte mevcut yatırımların da aynı kapsamda değerlendirilmesi hem ilave istihdam, hem ilave yatırım, hem de şehre ve bölgeye daha fazla katma değer anlamına geliyor. Bizler bugüne kadar şehrimizde üretimin ve istihdamın artırılması için elimizde geleni yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir