Meclis’teki toplantıya bu defa ‘köpek’ karıştı..

Anayasa değişikliği teklifi görüşmeleriyle birlikte TBMM Genel Kurulu’nda tansiyon bir türlü düşmek bilmiyor. Yer yer sert tartışmaların yaşandığı, zaman zaman da kavgaların olduğu Genel Kurul’da, şimdi de ‘köpek ısırdı’ tartışması çıktı.

İki gündür süren “köpek ısırdı” tartışmasına CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, yeni bir boyut kazandırdı. Köpeği Dora ile Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Tanal, Genel Kurul’da yaşanan kavgadan sonra AK Parti’li bir milletvekilinin daha önce olan bir yarasını göstererek ‘beni ısırdılar’ dediğini kaydetti.

Tanal, AK Parti’li milletvekillerinin de “Köpek giremez” uyarısı bulunan kağıtları gösterdiğini hatırlattı. Hayvanların haklarının olduğunu, hayvan sevgisinin insanı iyileştirdiğini düşündüklerini anlatan Tanal, Mecliste gösterilen “Köpek giremez” uyarı yazılarının aynı zamanda hayvan haklarının ihlali olduğunu, bir hayvansever olarak bu zihniyeti kınadığını ifade etti.

“Köpeği Genel Kurulda görebilecek miyiz?” sorusuna ise Tanal, “Hayvan sevgisini topluma alıştırabilirsek görebileceğiz ama Genel Kurula giriş belli kurallara bağlıdır ve benim de hukukçu olarak buna bağlı kalmam lazım.” karşılığını verdi.

Toplantı sonrası Tanal, köpeği ile arabasına binerek Meclis’ten ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir