Maliye Bakanı Ağbal: Palandöken Dağı bizim için bir nimet

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Palandöken Ejder3200 Dünya Kayak Merkezi’ndeki çalışmaları incelemek için Erzurum’a geldi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen “60 Günde 60 Proje” brifingini dinleyen Ağbal, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkür etti. Çok kısa bir zamanda ciddi işler yapıldığını dile getiren Ağbal, şunları söyledi:

“Çok kısa bir zamanda ciddi işler yapılmış. Çok mutlu oldum. Çok profesyonel çalışmalar gerçekleşmiş. En önemlisi kayak merkezlerimizde kalıcı eserler var. İnşallah daha da gelişir. Çünkü Türkiye kazanıyor. Mehmet Sekmen Başkanımızı tebrik ediyorum. Gerçekten Palandöken Dağı bizim için bir nimettir. Bu alanları profesyonel olarak yönetmeliyiz. Büyükşehir Belediyesi bu yolda önemli çalışmalar yapıyor. İnşallah çok daha büyük işler yapılacak.”

Palandöken Dağı’nın çehresinin değiştiğini ifade eden Sekmen ise “İnşallah oluşturulan kurumsal markalarla daha çok yabancı ve yerli turist bölgemize gelecek. Kış turizminde dünyanın en iyi olanaklarına sahip merkezlerden biriyiz. Özelleştirme İdaresi’nden devraldığımızdan bugüne kadar geçen çok kısa sürede büyük işlere imza attık. İnşallah Hükümetimizin de destekleriyle Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri’ne daha büyük yatırımlar gerçekleştireceğiz.” dedi.

Daha sonra Ağbal, Sekmen ile birlikte çay içtiler. Palandöken’in eşsiz manzarasına hayran kalan Bakan Ağbal, Palandöken yazısı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyarette AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün yanı sıra Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ile AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal de hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir