Lady Macbeth tam gaz!..

Bu hafta macera ve gerilim ağırlıklı altı yeni film gösterime giriyor. İlginçtir bu hafta yerli film yok..

İkiz kardeşlerin kim erken ölürse bir işaret göndereceğine dair birbirine verdikleri sözle gerçekleşen olayların anlatıldığı “Hayalet Hikayesi – Personal Shopper” filmi ve oyuncuları arsında Nicolas Gage’in de bulunduğu “Bakıcı” filmi dikkat çekiyor.

19. yüzyılın yarılarında kendisinden yaşça büyük adamla evlendirilen “Lady Macbeth”in hayatı, büyük soygunculara kaçış şoförlüğü yapan “Baby” nin “Tam Gaz” yolculuğu belki dikkatinizi çekebilir. Filmlerin özetleri aşağıda!..

Haftanın Fragmanı

Temmuz sonlarına doğru gösterime girmesi beklenen, Kur’an-ı Kerim’de de kıssası geçen Davut ve Calut’un anlatıldığı Amerikan yapımı “Davud ve Câlût: İnanç Savaşı- David and Goliath” filminin fragmanı sizlerle..

Bu hafta gösterime giren filmler

Hayalet Hikayesi - Personal ShopperTam Gaz - Baby DriverKatliam Günü - The Windmill MassacreBakıcı - Inconceivable2:22Lady Macbeth
Personal Shopper - Hayalet Hikayesi - demlicay.net
Personal Shopper – Hayalet Hikayesi – demlicay.net

Hayalet Hikayesi – Personal Shopper

Vizyon Tarihi: 30 Haziran 2017
Yapımı : 2016 – Fransa
Tür : Dram, Gerilim
Süre: 105 Dak.
Yönetmen : Olivier Assayas
Oyuncular : Kristen Stewart, Nora Von Waldstätten, Sigrid Bouaziz, Lars Eidinger, Ty Olwin
Senaryo : Olivier Assayas
Yapımcı : Fabian Gasmia, Charles Gillibert

Film Özeti
Hayatını Paris’te ünlü modacı Kyra’nın (Nora von Waldstätten) kişisel alışveriş danışmanlığını yaparak sürdüren Maureen’in (Kristen Stewart) bu şehirde kalması için geçerli bir sebebi vardır: ikiz kardeşi Lewis’le birbirlerine verdikleri söz… İçlerinden kim önce ölürse diğerine gittiği yerden bir işaret gönderecektir. Lewis burada kalp krizinden ölmüştür ve aynı genetik rahatsızlığa sahip Maureen de bu işareti beklemektedir. Günün birinde kim olduğunu bilmediği birinden almaya başladığı mesajlar, giderek rahatsız edici bir hal almaya başlayacaktır.

Tam Gaz - demlicay.net
Tam Gaz – demlicay.net

Tam Gaz – Baby Driver

Vizyon Tarihi: 30 Haziran 2017
Yapımı : 2017 – ABD
Tür : Aksiyon, Komedi, Suç
Süre: 115 Dak.
Yönetmen : Edgar Wright
Oyuncular : Ansel Elgort, Lily James, Kevin Spacey, Jamie Foxx, Jon Hamm
Senaryo : Edgar Wright
Yapımcı : Tim Bevan, Eric Fellner

Film Özeti
Çocuksu görüntüsüne rağmen müthiş araba kullanma yeteneklerine sahip Baby (Ansel Elgort), çok büyük soygunlar organize eden Doc (Kevin Spacey) için, soyguncuları olay yerinden götüren kaçış şoförü olarak çalışmaktadır. Bu konudaki müthiş yeteneklerini birlikte çalıştığı herkese zamanla kabul ettirmektedir. Az konuşan, herkesle mesafesini koruyan ve sürekli müzik dinleyen Baby, güzel garson Debora (Lily James) ile tanışıp ona aşık olduğında, hayatını suç dünyasından uzak bir şekilde sürdürmenin gerçekten mutlu olabilmesi için gerekli olduğunu fark edecektir.

Katliam Günü - demlicay.net
Katliam Günü – demlicay.net

Katliam Günü – The Windmill Massacre

Vizyon Tarihi: 30 Haziran 2017
Yapımı : 2016 – Hollanda
Tür : Gerilim, Korku
Süre: 78 Dak.
Yönetmen : Nick Jongerius
Oyuncular : Noah Taylor, Charlotte Beaumont, Patrick Baladi, Ben Batt, Tanroh Ishida
Senaryo : Nick Jongerius, Chris W. Mitchell
Diğer Adı : The Windmill

Film Özeti
Geçmişinden kaçmaya çalışan Avustralyalı genç Jennifer (Charlotte Beaumont), Amsterdam’a gelir ve Hollanda’nın meşhur yel değirmenlerini gezdiren ve bir tura katılır. Otobüs kimselerin bulunmadığı bir yerde kaza yapınca mecburen terkedilmiş bir değirmene sığınırlar. Ancak bu değirmen diğerleri gibi değildir, değirmencisi ruhunu şeytana sattığından beri rüzgarsız havalarda bile dönmektedir, karşılığında birçok insanın hayatı burada son bulmuştur. Jennifer’ın yanındaki tur arkadaşları birer birer ortadan kaybolmaya başlayınca, genç kız burada bulunmalarının tesadüf olmadığını ve hayatının büyük tehlikede olduğunu anlayacaktır.

Bakıcı - demlicay.net
Bakıcı – demlicay.net

Bakıcı – Inconceivable

Vizyon Tarihi: 30 Haziran 2017
Yapımı : 2017 – ABD
Tür : Dram, Gerilim
Süre: 105 Dak.
Yönetmen : Jonathan Baker
Oyuncular : Gina Gershon, Nicky Whelan, Nicolas Cage, Faye Dunaway, Natalie Eva Marie
Senaryo : Chloe King
Yapımcı : Lindsay Lohan, Randall Emmett

Film Özeti
Tek kızı Cora ve eşi Brian (Nicolas Cage) ile mutlu bir hayatı olan Angela (Gina Gershon), mahallelerine yeni taşınan Katie (Nicky Whelan) ile kısa sürede sıcak bir arkadaşlık kurmuştur. Genç kadından hoşlanan Angela, onun kızına bakıcılık yapmasını kabul eder, hatta sahip olmayı planladığı 2. çocuk için taşıyıcı anne olması ihtimalini de ciddi ciddi düşünmeye başlar. Ne var ki Katie ilk başta göründüğü gibi biri olmadığını, Angela ve ailesi için büyük bir tehdit oluşturduğunu göstermeye başlayacaktır.

2:22 - demlicay.net
2:22 – demlicay.net

2:22

Vizyon Tarihi: 30 Haziran 2017
Yapımı : 2017 – ABD
Tür : Gerilim
Yönetmen : Paul Currie
Oyuncular : Teresa Palmer, Michiel Huisman, Maeve Dermody, Simone Kessell, John Waters
Senaryo : Nathan Parker, Todd Stein
Yapımcı : Bruce Davey, Lawrence Inglee

Film Özeti
New York’ta bir hava alanında kule kontrolörü olarak çalışan Dylan Branson (Michiel Huisman) bir gün iş esnasında yoğun bir ışık demeti görüp bir anlığına dikkati dağılınca iki uçak çarpışmayla burun buruna gelir, mucize eseri kaza olmaz. Bu olay sonrası Dylan işten ayrılır. O uçaklardan birinde olan Sarah (Teresa Palmer) ile tanışan Dylan, bu sırada çevresinde her gün aynı saatte aynı olayların gerçekleştiğini, olayların hep öğleden sonra 2.22’de cereyan ettiğini fark eder. Normal hayatına dönüp bu zinciri kırmak için gizemi çözmesi gerekmektedir.

Lady Macbeth - demlicay.net
Lady Macbeth – demlicay.net

Lady Macbeth

Vizyon Tarihi: 30 Haziran 2017
Yapımı : 2016 – İngiltere
Tür : Dram
Süre: 89 Dak.
Yönetmen : William Oldroyd
Oyuncular : Christopher Fairbank, Bill Fellows, Florence Pugh, Cosmo Jarvis, Paul Hilton
Senaryo : Alice Birch
Yapımcı : Fodhla Cronin O’Reilly, Lizzie Francke

Film Özeti
19. yüzyılın 2. yarısında İngiltere kırsallarında bir ailenin kızı olan Katherine (Florence Pugh), babasının zoruyla kendisinden yaşça çok daha büyük bir adam olan Alexander ile evlenmiştir. Mutsuz bir evliliğin içinde, kocası ve kayınpederi Boris ile kurallarla örülü sıkıcı bir hayata mahkum olan genç kadın, evde yalnız olduğu bir gün tarlalarında çalışanları izlerken Sebastian (Cosmo Jarvis) dikkatini çeker. Sebastian ile kısa zamanda tutkulu bir aşk yaşamaya başlayan Katherine, bu aşkı sürdürebilmek için hiçbirşeyden çekinmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir