KKTC’den Erzurum çıkarması

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ve Tatlısu Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan beraberlerindeki bürokratlarla birlikte Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın davetlisi olarak Erzurum’a geldiler.

Erzurum’un tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan KKTC heyeti, Alaca şehitlerini anma ve 12 Mart Erzurum’un kurtuluş yıldönümü etkinliklerine de katılacaklar. KKTC heyeti Palandöken Kış Turizmi Merkezi’nde de incelemelerde bulunduktan sonra Pazar günü Erzurum’dan ayrılacak.

Yavru vatan Kıbrıs’tan gelen heyeti Erzurum’da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Orhan, “Kapılarımızın ve yüreğimizin her zaman açık olduğu Kıbrıs’tan sayın bakanımızı, sayın başkanımızı ve bürokratlarını ilimizde ve ilçemizde ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Tatlısu ile kardeş belediye projesi kapsamında ilimize ve ilçemize teşrif eden değerli konuklarımıza hemşehrilerimiz adına hoşgeldiniz diyorum. İlimizin ve ilçemizin tabii ve doğal güzelliklerinin yanında, tarihi ve turistik yerlerini gezdirme imkanı bulacağız. Pazar gününe kadar ilçemizde konaklayacak olan kıymetli konuklarımız umarım ilimizden ve ilçemizden memnuniyetle ayrılırlar.” dedi.

Bakan Berova ve Başkan Orçan da Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’a misafirperverliği için teşekkür ederek Doğu Anadolu Bölgesi’nin güzide kenti Erzurum’da ve Aziziye’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bakan Berova, Aziziye Belediyesi şeref defterine duygularını yazdı. Başkan Orhan, konuk bakan ve beraberindeki misafirlerine yöresel ürünlerden oluşan çeşitli hediyeler takdim ederken, konuklar da beraberinde getirdikleri özel tablolardan Başkan Orhan’a hediye ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir