Kızalay Kan Merkezi Laboratuvarı, Erzurum’da kalıyor

Bir süre önce Kızalay Kan Merkezi Laboratuvarı’nın Erzurum’dan Adana’ya taşınacağına dair iddialarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yapılan girişimler sonucu Kızalay Kan Merkezi Laboratuvarının Erzurum’da kalacağı açıklandı.

MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz’e, Kan Merkezi Laboratuvarı ve ilçelerdeki Kur’an Kursu hocası eksikliğini çözdüğü için teşekkür etti. AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, MÜSİAD Başkanı Taner Bayır’a iadeyi ziyarette bulundu.

Görüşmede, özellikle Karayazı’da iş adamları tarafından yaptırılan üç Kur’an Kursu’nun eğitimci olmaması sebebiyle bir türlü hizmete açılamamasından yakınan Bayır, Adana’ya götürüleceği iddia edilen Kızılay Kan Merkezi Laboratuvarı ile ilgili sıkıntıları da gündeme getirdi.

Karayazı’nın yanısıra Tekman, Hınıs ve Karaçoban ilçe merkezleri ile köylerinde ki Kur’an Kursları’ndaki sorunların biran evvel çözüme kavuşturularak hizmete açılmasını isteyen Bayır, Öz’ün kısa sürede bu konuları çözüme kavuşturduğunu belirtti.

Karayazı başta olmak üzere diğer ilçelerdeki Kur’an Kursları’na Diyanet’in 800 TL maaş vermesinden dolayı kimsenin eğitimci olarak görev almak istemediğini anlatan Bayır, şunları söyledi: “MÜSİAD’ın devreye girmesiyle işadamı Ali Şeker, eğitimci başına 400 TL verdi. Böylece Diyanet’in ve işadamının vereceği rakamla birlikte eğitimcilerin maaşı yükseldi. Kur’an Kurslarında görev almak isteyenlerin sayısı da arttı. İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün girişimleri ile özellikle bayan Kur’an Kursu Hocası sorunu tamamen ortadan kalktı. Kur’an Kursları hafta içerisinde hizmete açılacak.

Taşınacağı iddia edilen Kızalay Kan Merkezi Laboratuvarının, yine Öz’ün gerek Sağlık Bakanlığı gerekse ilgili diğer siyasi ve bürokratlarla yapmış olduğu görüşmeler neticesinde Erzurum’da kalacağını büyük bir memnuniyetle öğrendik. Bu taleplerimizi dikkate alarak kısa sürede çözüme kavuşturan AK Parti İl Başkanı Sayın Mehmet Emin Öz’e Erzurum adına teşekkür ediyoruz. Sağolsun, derneğimizi ziyarete geldiğinde kendisine bu sorunları anlatarak yardım talep etmiştik. Kendisi de gerekli yerlerle görüşmeler yaparak hem Kur’an Kurslarımız’ın eğitimci sorununun giderilmesini hem de kan merkezinin Erzurum‘da kalmasını sağlamıştır. Ayrıca Kuran Kursları Hocalarının maaşlarına eğitimci başına verdiği 400 TL katkılarından dolayı da iş adamımız Ali Şeker beye de teşekkür ederdiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir