Kayseri’de yürekleri yakan terör saldırısı: 14 şehit, 55 yaralı

İstanbul’daki hain terör saldırısının ardından Türkiye’nin yüreğini yakan bir terör saldırısı da Kayseri’den geldi. Çarşı iznine çıkan askerleri hedef alan bombalı saldırıda, şehit sayısı 14’e yükseldi; 55 kişi yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, “17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 08:45 sularında Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında 13 kahraman personelimiz şehit olmuş, 48 kahraman personelimiz yaralanmıştır. Yaralılar derhal bölgedeki hastanelere sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ayrıca menfur saldırıda sivil vatandaşlarımızın da yaralanmış olabileceği değerlendirilmektedir.

Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman silah arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.” denildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kayseri’deki bombalı terör saldırısıyla ilgili açıklamada bulundu. 12’si yoğun bakımda olmak üzere 55 yaralı olduğunu belirten Bakan Soylu, “Yaralılardan 6’sının durumu ağır. 8 şehidimizin kimliği tespit edildi.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir