Kayak sezonu açıldı; gondol ve liftlerin bilet fiyatlarında düzenleme yapıldı

Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri’nin Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne devrolmasından sonra 60’a yakın projeyi hayata geçti. Kış turizmi ve kış sporları ile alakalı dağda yapılan birçok yenilik ve iyileştirmenin ardından sezon açıldı.

Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile toplantı yapan Başkan Mehmet Sekmen, kentte kayak sporunun geliştirilmesine ve sporcuların daha iyi imkânlarla spor yapmasına olanak tanıyan birçok karara imza attı.

Ejder3200 Dünya Kayak Merkezi ile Konaklı Kayak Merkezi’ndeki gondol ve liftlerin bilet fiyatlarında yeni düzenleme yapıldı.

İndirim ve ücretsiz uygulamalar şöyle oldu: Tek çıkış hafta içi 5 TL – hafta sonu 7 TL, günlük çıkış hafta içi 40 TL – hafta sonu 50 TL, sezonluk sınırsız kullanım (Palandöken ve Konaklı) 700 TL, 10 çıkış 40 TL, 25 çıkış 90 TL, 50 çıkış 150 TL (Sezonun tümünde Palandöken ve Konaklı’da kullanılmak üzere kontör sistemi)

Tüm fiyatlar üzerinden öğrencilere yüzde 10 indirim sağlanacak. Yapılan düzenlemeler kapsamında öğrencilere üniversitelerden hafta sonları ücretsiz servis imkânı sağlanacak. Türkiye Kayak Federasyonu onaylı müsabık ve lisanslı sporcular için Konaklı Kayak Merkezi ücretsiz olacak.

Türkiye Kayak Federasyonu onaylı müsabık ve lisanslı sporcular için Palandöken Kayak Merkezi yüzde 50 indirimli olacak. Türkiye Kayak Federasyonu onaylı lisanslı antrenör ve kayak öğretmenleri için Konaklı Kayak Merkezi ücretsiz, Palandöken Kayak Merkezi de yüzde 50 indirimli olacak. Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda temsil eden sporcuların tamamı için Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri ücretsiz olacak. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir