Karne Sevinci..

Okul öncesi eğitim kurumları ile ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen bugün yarıyıl tatiline çıktı. Erzurum’da ise 186 bin 783 öğrenci ile 11 bin 460 öğretmen on beş tatile merhaba dedi.

Öğrenciler, 15 günü ders, ödev yaparak değil dinlenerek geçirecekler. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yarıyıl tatilinde telafi eğitimi koyulmayacağını belirterek “Tatil tatildir. Şubat’tan sonra okul süreci başlayacak. Öğretmenler o ders saatleri içerisinde o günlerde kayıpları telafi edecekler.” dedi.

Erzurum Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, yarıyıl tatili mesajı yayınladı. “Aydınlık yarınlarımızın umut ışıkları sevgili öğrencilerim! Sizleri geleceğe hazırlayacağımız 2016-2017 eğitim öğretim yılını yarılamış bulunmaktayız.” diyen Yıldız, şunları söyledi: “Amacımız; siz çocuklarımızı her anlamda donanımlı, okuyan okuduğunu yorumlayan, yorumladıklarını hayata geçiren bir nesil olarak geleceğe hazırlamak. Bunu yaparken tabi ki en büyük güvencemiz: Üzerinizde emeği ve hakkı olan öğretmenlerimizdir. Eğitim öğretim yılı yolculuğunun dinlenme molası olan yarıyıl tatilini amacına uygun bir şekilde dinlenerek ve mutlaka okuyarak geçirmenizi tavsiye ediyor, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sizler, aileniz ve tüm maarif camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Erzurum’un eğitim istatistikleri ise şöyle: Okul/Kurum: 1.261; Derslik: 8.058; Öğrenci: 186.783; Öğretmen: 11.460; Derslik Başına Düşen Öğrenci İlkokul + Ortaokul: 21; Genel Ortaöğretim: 22; Mesleki ve Teknik: 23.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir