Karla mücadeleye 56 milyon harcandı; 280 bin ton kar nakledildi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin karla mücadele bilançosu açıklandı. Karla mücadeleye 1 yılda 56 milyon harcandı. Şuana kadar 280 bin ton civarında kar ise şehir merkezinden nakledildi; 5 bin ton tuz kullanıldı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Erzurum’un karla başka bir güzel olduğunu, karın Erzurum’a çok yakıştığını vurguladı. “Birçok yerde kar zahmet gibi görünüyor ama biz nimet olarak görüyoruz.” diyen Kiremitci, şunları söyledi:

“Kayak sezonuyla karın güzelliklerinden istifade ediyoruz. Hem şehir içinde hem de ilçe ve mahalle yollarımızda karla mücadele çalışmalarımız sürüyor. Şuan bütün caddelerimiz açık. 24 saat mücadelemiz devam ediyor. Hem çalışıyor hem de şehirde toplanan kar kütlelerini başka yerlere naklediyoruz. Şuana kadar 280 bin ton civarında kar naklettik. Karla mücadeleye 1 yılda 56 milyon harcandı. Bu çok önemli bir rakam.

Bu biriken karları hem trafiğe hem de yaşama engel olmayacak yerlere taşıyoruz. Bu noktada da vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. Kırsalda da ekiplerimiz 24 saat çalışıyor. Büyükşehir’in karla mücadele ekipleri toplamda 675 personel ve 172 araçla il genelinde karla etkin bir şekilde mücadele ediyor. Bunun yanında da araçlarımızın yetmediği durumda kiralık araçlarla karla mücadeleyi sürdürüyoruz. Hemşerilerimize ulaşım noktasında sıkıntı yaşatmıyoruz. Şuana kadar 5 bin ton tuz kullandık. Gerekli hallerde solüsyon da kullanıyoruz. 2 gündür kar yağıyor. Karın sıkıntı oluşturduğu yerlere de hemen müdahale ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir