Kamudan 4 bin 464 kişi daha ihraç edildi

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ile göreve iade edilenlerin listesi Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile toplam 4 bin 464 kişi kamu görevinden çıkartıldı, 17 kişinin ise göreve iadesi yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 2 Ocak 2017 tarihinde toplanan Bakanlar Kurulu tarafından Anayasa’nın 121. maddesi ile 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 4’üncü maddesine göre alınan kararlar doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 417 kişinin işine son verildi.

Yüksek Seçim Kurulundan 10, Yargıtaydan 10, Sermaye Piyasası Kurulundan 1, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) 2, Türkiye Radyo Televizyon Kurumundan (TRT) 80, Vakıflar Genel Müdürlüğünden 2, Avrupa Birliği Bakanlığından 3, Dışişleri Bakanlığından 48, Ekonomi Bakanlığından 15, İçişleri Bakanlığından 49, Jandarma Genel Komutanlığından 893 asker, Sahil Güvenlik Komutanlığından 3 asker, Kültür ve Turizm Bakanlığından 16, Milli Eğitim Bakanlığından 2 bin 585 kişi kamu görevinden çıkarıldı.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) bünyesindeki 330 akademik personelin de kamu görevine son verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 2, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdarelerde 1, Kültür ve Turizm Bakanlığınde 1, Milli Eğitim Bakanlığında 9, 4 Sağlık Bakanlığı personeli 4 kişinin ise görevleri iade edildi. Amerika’da öğrenim gören 2 kişinin de öğrencilik statüsü geri verildi.

OHAL kapsamında yayınlanan 686 Sayılı KHK ile emekliye sevk edilen, kendi isteğiyle emekli olan ya da meslekten çıkarılan emniyet mensuplarından 242 kişinin rütbeleri alındı.

KAMUDAN İHRAÇ EDİLENLERİN TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

KAMU GÖREVİNE İADE EDİLENLERİN TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

ÖĞRENCİLİK STATÜSÜ GERİ VERİLENLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

TEDBİR UYGULANAN EMEKLİ EMNİYET MENSUPLARI İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir