İşte AK Parti’nin Erzurum Yönetimi..

Kısa bir süre önce göreve gelen AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, yönetim kurulu üyelerini kamuoyu ile paylaştı. Öz’ün yönetiminde eski yönetim kurulundan 5 isim yer alıyor. Yönetim 50 asıl ve 50 yedekten oluşuyor. Yönetimdekilerin 6’sı kadın.

AK Parti’nin görev almak isteyenlerin, hizmet vermek isteyenlerin tek çatıda toplandığı bir parti olduğuna dikkat çeken Mehmet Emin Öz, “Yönetimde bulunan yedeklerde dahil herkesi çalıştıracağız. Kimsenin bu parti çatısı altında pasif kalmasına müsaade etmeyiz. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zorlu zamanlarda sadece çalışmak artık yetmemektedir. Çok ama çok çalışmakla, siyasetin güzelliğini gösterip halkımızın beklentilerini boşa çıkarmayacağız.

Erzurum’un değişik bir yapısı var. Etnik, mezhepsel yapısı dikkate alınması gerekiyor. Değişir kültürlerde gelen insanlar aynı ilçede farklı kabileler var. Bunların hepsinin görüşlerini aldık değer yargılarına önem verdik. Belki mükemmel değil ama bu kesimleri tatmin edecek bir yönetim çıkarmaya çalıştık. Bugüne kadar siyaset yapma imkanı bulmamış veya bazı sebeplerden dolayı yaptırılmamış, yapamamış bir çok arkadaşımızda bu yönetimde göreceksiniz. En büyük hedefimiz uyumlu çalışmak. Yönetimimizde değişik mezheplerden, çevrelerden insanlar var.” diye konuştu.

AK Parti İl Yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Muhammet Sunar; Teşkilat Başkanı M. Şakir Atalay; Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Hakan Karadabağ; Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Metin Barlak; Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Enver Mutlu; Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Onur Temiz; Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Akif Hoş; Ekonomi İşlerinden Sorumlu Başkan Bahrettin Selçuk; Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Ali Kemal Şahintürk; Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Hakan Yakut; Ar-Ge İşlerinden Sorumlu Başkan Durmuş Kılıç; İnsan Haklarından Sorumlu Başkan Sedat Ferdi Ödleş; Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Başkan Sedanur Çetin; Sekreter Ömer İncioğlu.

Necmettin Koç, Fazıl Hacımüftüoğlu, Necdet Yaylalı, Abdurrahman Tekintongaç, Fethat Binici, İsmail Gülesin, Alparslan Şimşek, Abdulkadir Bulut, Nuh Şenol, Burhan Diler, Hulusi Turan, Tuba Çiçekçi, Vahdettin Yıldız, Celal Ersoy, İsmail Çakır, Satuk Buğra Tanfer, Serap Ağar, Yasin Güraksın, Mahmut Vehbi Çöğenli, Hüseyin Bozkuş, Muhammet Mazlumoğlu, Selçuk Koç, Suat Aksu, Elif Aydın, Yakup Yazıcı, Ömer Korkmaz, Vahdettin Şimşek, Baddal Alpkılıç, Nurdan Efe, Şengül Tan, Samih Kavaz, Mustafa Ören,Ahmet Gül, İmdat Dalli, Celal Aras.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir