İşçilerin taban yevmiyelerine 13 liralık zam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile HAK-İŞ Konfederasyonu arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, sözleşmeyi imzaladı. 2 yıl için yapılan toplu sözleşme sonrası işçilerin taban yevmiyelerine 13 liralık zam yapıldı.

Türkiye’mizin en önde gelen işçi sendikalarından HAK-İŞ ile birlikte güzel bir çalışma gerçekleştirdiklerini dile getiren Sekmen, “Uzlaşı kültürü ile sözleşmeyi imzalıyoruz. Süreç içinde hem belediyemizi zor duruma sokmadık hem de işçi kardeşlerimizi mutlu etmeye çalıştık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ise şunları söyledi: “Belediyemizde kadrolu işçi olmayan arkadaşlarımızın da sendikamıza üyeliğinde büyük bir alicenaplık gösterdiler. Belediyemizi zora sokmayacak çalışanları da mutlu edecek bir model oluşturmak için buluştuk. Bu bizim için çok önemliydi. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemizin masada bitmiş olması tarafların uzlaşı içinde sonuçlanması çok önemlidir.

1 Mayıs’ı her bölgede kutlamaya devam ediyoruz. Bu yıl için Erzurum’da 1 Mayıs’ı kutlamak istiyoruz. Erzurum bunu hak ediyor. Yaptığımız illerde inanılmaz bir hareketlilik oluşuyor. Hem şehrin ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz hem de kendi duygularımızla, coşkumuzla günümüzü kutlamak istiyoruz. Kutlamalarda her zaman Türkiye’de örnek oluyoruz. Geçen yıl Sakarya’da en kalabalık programı gerçekleştirdik. İnşallah Erzurum’da da en kalabalık 1 Mayıs’ı biz kutlayacağız. Sayın Başkanımıza güvenerek bu yola çıktık. Sayın Valimiz de bu konuda bize destek verecekler. İnşallah başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir